Fandom World
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Translation-Language
English French German Spain Italian DutchRussian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Πρόσφατα Θέματα
» Elite
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 16 Μάης 2021, 16:21 από DeathView*

»  Gotham
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 16 Μάης 2021, 16:17 από DeathView*

» New Girl
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 16 Μάης 2021, 16:16 από DeathView*

» Suits
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 16 Μάης 2021, 16:16 από DeathView*

» La casa de papel
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 EmptyΤετ 13 Ιαν 2021, 22:49 από DeathView*

» THE ROOKIE
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 EmptyΤετ 13 Ιαν 2021, 22:42 από DeathView*

» …ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ (GIA PANTA) (2020)
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 14 Νοε 2020, 14:51 από DeathView*

» The Magicians
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 14 Νοε 2020, 14:43 από DeathView*

» ShadowHunters
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 14 Νοε 2020, 14:42 από DeathView*

» BODYGUARD
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 14 Νοε 2020, 14:39 από DeathView*

Εικονοθήκη


Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 Empty
Παρόντες χρήστες
25 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 25 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 545, στις Πεμ 01 Ιαν 2015, 15:59
Σύνδεση

Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 418afec4-819c-4713-9a94-595f02c65c61_zpsf167a6cb



Τρομακτικές Ιστορίες

+25
κατερινα καλεν
Sub-Zero
Victoria
EliNaKi DAmThouGht
Celest Volturi
gormgiannis
Ginger21
eleanna mtc
Nantia Hale_Biers
Marzaki Cullen
Elizabeth _ Cullen <3
Ginny_Weasley
thalia
Anactaciaa_Rosetta Cullen
ClaireReno
Sandra21
Kajol
DeathView*
Nemesis of Love
Izambella
Roza Cullen
Maria Louiza Cullen
Tania_Re
Rosemarie Hathaway
Alice-Bella Cullen
29 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Rosemarie Hathaway Δευ 09 Αυγ 2010, 18:27

Και εγω 16 θα πω...
Rosemarie Hathaway
Rosemarie Hathaway
Moderator
Moderator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 8732
Ταύρος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2010
Τόπος : Στον κόσμο των ονείρων....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Alice-Bella Cullen Τρι 17 Αυγ 2010, 17:13

Ένα νεαρό ζευγάρι ταξίδευε με το τραίνο. Το αγόρι αν και καπνιστής δέχτηκε να κάνει το χατίρι της κοπέλας του να ταξιδέψει σε βαγόνι μη καπνιστών. Μετά από μια ώρα όμως είχε την ανάγκη να ανάψει ένα. Έτσι, βγήκε από τη καμπίνα και άνοιξε το παράθυρο του διαδρόμου για να μη ενοχλεί ο καπνός του. Η κοπέλα του έμεινε μέσα και άνοιξε ένα περιοδικό. Καμιά φορά κοιτούσε στα πλάγια και έβλεπε τα πόδια του αγοριού για να σιγουρευτεί οτι είναι εκεί. Αρκετά λεπτά πέρασαν και αυτός βρίσκονταν ακόμη μπροστά στο παράθυρο. Τελικά η κοπέλα σηκώθηκε να δεί καλύτερα. Η θέα του φίλου της την έκαναν να ξεσπάσει σε ουρλιαχτά. Καθώς ο φίλος της είχε το κεφάλι του έξω από το παράθυρο για να καπνίζει, ένα τραίνο που πήγαινε αντίθετα το έσπασε και το σώμα του κρέμονταν για ώρα από το παράθυρο ακέφαλο.
Alice-Bella Cullen
Alice-Bella Cullen
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5318
Καρκίνος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 30/06/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Rosemarie Hathaway Τρι 17 Αυγ 2010, 17:16

Ανατριχιασα! :P
17.5
Rosemarie Hathaway
Rosemarie Hathaway
Moderator
Moderator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 8732
Ταύρος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2010
Τόπος : Στον κόσμο των ονείρων....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Nemesis of Love Τρι 17 Αυγ 2010, 17:28

θα πω 18. Φρικη η κοπελα.... δεν θα ηθελα να ημουν στην θεση της.

και εχω βρει και εγω μια. Θα σας αποκαλυψω στο τελος ποιος την ειπε

zougla.gr/ έγραψε:Τι συνέβη το καλοκαίρι του ’86;

«Καλοκαίρι του ’86. Ήμουν στην Κρήτη, έπειτα από παράσταση, και πήγα με την κοπέλα μου στο πατρικό ενός φίλου μου από την Αθήνα, που με είχε καλέσει, έξω από τα Χανιά.

Ήταν μοναχογιός, οι δικοί του μας υποδέχτηκαν εγκάρδια, ''φάτε, πιείτε'' μας έλεγαν συνεχώς. Μας σέρβιραν ένα πράσινο χυλό κι ένα θαμπό δύσοσμο κρασί. Στην παρέα τους βρισκόταν και η γυναίκα του παπά του χωριού, η οποία έμοιαζε με διάβολο, τα μάτια της ήταν κίτρινα και μιλούσε συνεχώς με έναν ψηλό ξερακιανό, ο οποίος της έλεγε κάτι με νόημα.

Ο πατέρας του φίλου μου είχε ένα γυάλινο μάτι, έλεγε κάτι παράξενες ιστορίες σαν να μονολογούσε, η δε μάνα του στεκόταν πάνω απ’ την κατσαρόλα και ανακάτευε συνεχώς το χυλό. Ο φίλος μας τελικά μέθυσε, δεν καταλάβαινε τίποτα και προσπαθούσε να χαϊδευτεί με την κοπέλα μου. Εγώ θύμωσα, αλλά δεν το έδειξα. Ύστερα μας σέρβιραν το χυλό στο τραπέζι και είπα στην κοπέλα μου μέσα απ’ τα δόντια μου: ''Μη φας, μην πιεις''. Κάποια στιγμή της ψιθύρισα ''Νιώθω τρόμο!''. ''Κι εγώ'' μου απάντησε. Τελικά, η κοπέλα μου και έφαγε και ήπιε. Εγώ ένιωθα ότι μου είχε φύγει όλο το αίμα. Όταν σηκωθήκαμε να φύγουμε, οι οικοδεσπότες, με τεντωμένα χέρια, μας φώναζαν απ’ την εξώπορτα: ''Πού πάτε; Μη φύγετε, ελάτε πίσω''. Εκεί που περπατούσαμε, είπα στην κοπέλα μου ''Τι ήταν αυτό που ζήσαμε;'', αλλά εκείνη δεν θυμόταν απολύτως τίποτα! Ύστερα από λίγο καιρό χωρίσαμε.

Την ξανασυνάντησα έπειτα από χρόνια στο ''Dancing with the Stars''. Ξαφνιάστηκα μόλις την αντίκρισα και θυμηθήκαμε μαζί αυτή την ιστορία μυστηρίου, αφού ποτέ δε μάθαμε τι ήταν αυτός ο χυλός»…

ο ηθοποιος που λεει την ιστορια ειναι ο Σταματης Γαρδελης. Δεν αποκαλυπτει ομως το ονομα της κοπελας του. Η μαμα μου υπεθεσε οτι μπορει να ειναι η Ματθιλδη αλλα τιποτα δεν ειναι σιγουρο.

Πηγη:
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=163994&cid=11
Nemesis of Love
Nemesis of Love
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 28687
Τοξότης Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Τόπος : Sydney, Australia

http://afoiaf.forumgreek.com/forum http://queen-of-winterfell.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Alice-Bella Cullen Τρι 17 Αυγ 2010, 17:47

18,5

Απερίγραπτο...

Να και μια ακόμα ιστορία.

Υπάρχει ένας δρόμος ο οποίος ξεκινάει με στροφές μέσα από δάσος και καταλήγει σε μία ευθεία περίπου 2 χλμ.Φώτα δεν υπάρχουν πουθενά.Χρησιμοποιούσαμε αυτή την ευθεία για κόντρες με τα μηχανάκια,λόγω της ερημιάς και τις αρκετές εξόδους αποφυγής των μπάτσων μέσου του δάσους.Ήταν μία φορά ένα παλικάρι και ασχολιόταν πολύ με κόντρες και είχε γλυτώσει αρκετές φορές από σοβαρό τραυματισμό.Ένα βράδυ που ετοιμαζόταν για κόντρα,η κοπέλα του επέμενε να μην πάει γιατί είχε άσχημο προαίσθημα.Αυτός όμως δεν σήκωνε κουβέντα,λόγω του ότι ντρεπόταν να την ακυρώσει.Τότε η κοπέλα του πήγε και του έβαλε κρυφά κάτω από τη σέλα μία εικόνα με 3 αγίους.Αυτός ξεκίνησε κανονικά για την κόντρα,όταν βγήκε στην ευθεία και έφτασε στο σημείο που κανονίζονται τα τελευταία της κόντρας διαπίστωσε ότι δεν ήταν κανένας εκεί.Αφού περίμενε λίγο αποφάσισε να φύγει.Στον γυρισμό έτρεχε πάρα πολύ και ξαφνικά στην μέση του δρόμου είδε ένα μαυροφορεμένο.Φρέναρε απότομα και με ψιλονευριασμένο ύφος γύρισε και κοίταξε τον τύπο.Είχε σκυφτό το κεφάλι,αλλά διακρινόταν το μισό του πρόσωπο γερασμένο.Το παλικάρι γύρισε και του είπε γιατι δεν προσέχεις βραδυάτικα και κάθεσαι στη μέση του δρόμου.Τότε ο γέρος τον κοίταξε με κάτι μάτια που γύαλιζαν και του είπε:''Θα σε σκότωνα αλλά σε προστατεύουν 3''.Τότε το παλικάρι τρόμαξε και έφυγε γρήγορα και γύρισε σπίτι του.Την επόμενη που το είπε στην κοπέλα του,εκείνη του είπε για την εικόνα.Έχουν ακουστεί πολλά γι'αυτό το μέρος,αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι αλήθεια.
Alice-Bella Cullen
Alice-Bella Cullen
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5318
Καρκίνος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 30/06/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Nemesis of Love Τρι 17 Αυγ 2010, 17:50

πω πω ανατριχιασα.....19....
Nemesis of Love
Nemesis of Love
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 28687
Τοξότης Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Τόπος : Sydney, Australia

http://afoiaf.forumgreek.com/forum http://queen-of-winterfell.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από DeathView* Τετ 18 Αυγ 2010, 10:12

οριστε μια που βρηκα:
Ένα νεαρό ζυγάρι πήρε την απόφαση να παντρευτεί μόλις τελειώσουν το σχλείο. Ο πατέρας της νύφης ήταν αρκετά ευκατάστατος και μπορούσε να τους κάνει έναν μεγάλο γάμο. Τελικά παντρεύτηκαν και ο γάμος ήταν πολύ ωραίος. Μετά είχαν μια δεξίωση σε ένα παλιό σπίτι και όλοι είχαν πιει παραπάνω. Όταν τελικά έμειναν γυρω στα 20 άτομα αποφάσισαν να παίξουν κρυφτό. Έτσι λοιπόν άρχισε ο ένας να μετράει και οι υπόλοιποι κρύφτηκαν. Σε μισή ώρα βρέθηκαν όλοι εκτός απο τη νύφη. Για ώρες την έψαχναν ανησυχώντας οτι κάτι της σηνέβει. Εβδομάδες αργότερα αφού είχαν κολλήσει αναφορές για την εξαφάνισή της εγκατέλειψαν τις προσπάθειες. Τρία χρόνια αργότερα μια ηλικιωμένη υπηρέτρια καθώς καθάριζε στο παλιό σπίτι ανέβηκε στη σοφίτα. Εκεί είδε ένα μπαούλο και το άνοιξε απο περιέργεια. Αυτό που είδε την έκανε να ουρλιάζει όσο μπορούσε, και στη συνέχεια κάλεσε την αστυνομία. Τελικά το βράδυ που παίζανε κρυφτό η νύφη αποφάσισε να κρυφτεί μέσα στο μπαούλο. Όταν μπήκε φαίνεται οτι το καπάκι έπεσε και την κτύπησε στο κεφάλι αφήνοντάς την αναίσθητη. Θα πέθανε απο ασφυξία στη συνέχεια. Το πτώμα είχε σαπίσει, όμως φαινόταν οτι το στόμα είχε μορφή ουρλιαχτού.!!!!!!
DeathView*
DeathView*
Moderator
Moderator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 13773
Παρθένος Ηλικία : 29
Ημερομηνία εγγραφής : 15/08/2010
Τόπος : I live in my own world with my boy |fa1rytale| |L|

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από DeathView* Τετ 18 Αυγ 2010, 10:13

με μια ιστορία που συνέβη στην κολλητή μου το καλοκαιρι που μας πέρασε.

Ηταν βράδυ.Κοντά στο σπίτι μου υπάρχει ένα τεράστιο πάρκο και τις καλοκαιρινές βραδιές πολλά παιδιά μαζεύονται εκεί και καθονται.Ετσι λοιπόν ενα βραδυ σαν ολα τ αλλα,μη με ρωτησετε ώρα ηταν σιγουρα μετα τις 9 είχε νυχτώσει μα την ακριβή ώρα δε μπορώ να την γνωρίζω γιατι πολύ απλά δεν ήμουν εκεί μια παρέα σαν όλες τις αλλες είχε καθησει κάπως πιο απόμερα απο τις υπόλοιπες.Ηταν η παρέα της κολλητής μου. Διπλα απο το παγκάκι τους υπηρχε μονο μια λαμπα αλλα απο εκεινο το σημείο και προς τά πάνω το μονο που έβλεπες ήταν δεντρα και σκοτάδι.Εκει λοιπον συνέβη κάτι το ανεξήγητο.Τα παιδιά της παρέας εκείνης ορκίζονται οτι μια λευκή φιγούρα ξεπρόβαλε αργά καπου αναμεσα στα δέντρα.Αρχισαν να φοβουνται και έτσι έφυγαν αμεσσως μα η ιγουρα εμεινε εκει αποκοσμη και αχνή οπως μου περιέγραψαν.Φυσικα δε φανταζομαι να με εχετε για ανθρωπο που δεν ειναι περιεργος.Εμαθα οσα μπορουσα για το παρκο.Και το σημαντικο ειναι οτι ηταν καποτε φυλάκειο...Πηγα σ εκεινο το σημειο παροτι ηταν σκοτεινα μα τιποτα.Οποτε μαλλον ολα αυτα ηταν ενα γλυκο παραμυθακι η το φαντασμα δε με συμπάθησε. :P Παντως ηταν διασκεδαστικο δε μπορω να πώ... Wink


και να κατι ακόμα που βρηκα στο ιντερνετ


Την δεκαετία του 1960, ένας συμπαθιτικός φαντάρος γνωρίζετε στην Θεσσαλονίκη με μια πανέμορφη κοπέλα. Ύστερα από κάποιες συναντήσεις ένα χειμωνιάτικο βράδυ λέει η κοπέλα στον φαντάρο ότι πρέπει να διακόψουν την σχέση του για λόγους που δεν μπορεί να του εξηγήσει. Ο νεαρός που την αγαπούσε πολύ και δεν ήθελε να την χάσει, θέλησε να πάει στους γονείς του κοριτσιού και να τους εξηγήσει πως έχουν τα πράματα. Ζήτησε η διεύθυνση και του δώθηκε. Λίγο πριν αποχωριστούν επειδή έκανε αρκετό κτρύο ο φαντάρος έδωσε στην κοπέλα το μπουφάν του για να γυρήσει σπίτι. Την άλλη μέρα πάει στο σπίτι του κοριτσιού και εξηγεί τι συμβαίνει. Οι γονείς του κοριτσιού που του είπαν πως εκανε λάθος μιας και η κόρη τους είχε πεθάνει εδώ και 3 χρόνια. Και γεμάτος απορία ο φαντάρος βλέποντας την φωταγραφία του κοριτσιού στον τοίχο λέει:" Μα να η κοπέλα για την οποία σας μιλάω." Το άλλο πρωί μαζί με τους γονείς του κοριτσιού πήγαν στο νεκροταφείο όπου είδε με κατάπληξη ο φαντάρος τον τάφο και το μπουφάν που εκείνος της είχε δανήσει...


πηγή www.e-steki.gr
DeathView*
DeathView*
Moderator
Moderator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 13773
Παρθένος Ηλικία : 29
Ημερομηνία εγγραφής : 15/08/2010
Τόπος : I live in my own world with my boy |fa1rytale| |L|

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Alice-Bella Cullen Τετ 18 Αυγ 2010, 11:04

Τις ιστορίες που βρήκες στο ίντερνετ τις έχω διαβάσει πολλές φορές.

Η βαθμολογία μου είναι 17 και για τις δύο.
Alice-Bella Cullen
Alice-Bella Cullen
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5318
Καρκίνος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 30/06/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Rosemarie Hathaway Τετ 18 Αυγ 2010, 16:29

kate_a17 έγραψε:με μια ιστορία που συνέβη στην κολλητή μου το καλοκαιρι που μας πέρασε.

Ηταν βράδυ.Κοντά στο σπίτι μου υπάρχει ένα τεράστιο πάρκο και τις καλοκαιρινές βραδιές πολλά παιδιά μαζεύονται εκεί και καθονται.Ετσι λοιπόν ενα βραδυ σαν ολα τ αλλα,μη με ρωτησετε ώρα ηταν σιγουρα μετα τις 9 είχε νυχτώσει μα την ακριβή ώρα δε μπορώ να την γνωρίζω γιατι πολύ απλά δεν ήμουν εκεί μια παρέα σαν όλες τις αλλες είχε καθησει κάπως πιο απόμερα απο τις υπόλοιπες.Ηταν η παρέα της κολλητής μου. Διπλα απο το παγκάκι τους υπηρχε μονο μια λαμπα αλλα απο εκεινο το σημείο και προς τά πάνω το μονο που έβλεπες ήταν δεντρα και σκοτάδι.Εκει λοιπον συνέβη κάτι το ανεξήγητο.Τα παιδιά της παρέας εκείνης ορκίζονται οτι μια λευκή φιγούρα ξεπρόβαλε αργά καπου αναμεσα στα δέντρα.Αρχισαν να φοβουνται και έτσι έφυγαν αμεσσως μα η ιγουρα εμεινε εκει αποκοσμη και αχνή οπως μου περιέγραψαν.Φυσικα δε φανταζομαι να με εχετε για ανθρωπο που δεν ειναι περιεργος.Εμαθα οσα μπορουσα για το παρκο.Και το σημαντικο ειναι οτι ηταν καποτε φυλάκειο...Πηγα σ εκεινο το σημειο παροτι ηταν σκοτεινα μα τιποτα.Οποτε μαλλον ολα αυτα ηταν ενα γλυκο παραμυθακι η το φαντασμα δε με συμπάθησε. :P Παντως ηταν διασκεδαστικο δε μπορω να πώ... Wink


και να κατι ακόμα που βρηκα στο ιντερνετ


Την δεκαετία του 1960, ένας συμπαθιτικός φαντάρος γνωρίζετε στην Θεσσαλονίκη με μια πανέμορφη κοπέλα. Ύστερα από κάποιες συναντήσεις ένα χειμωνιάτικο βράδυ λέει η κοπέλα στον φαντάρο ότι πρέπει να διακόψουν την σχέση του για λόγους που δεν μπορεί να του εξηγήσει. Ο νεαρός που την αγαπούσε πολύ και δεν ήθελε να την χάσει, θέλησε να πάει στους γονείς του κοριτσιού και να τους εξηγήσει πως έχουν τα πράματα. Ζήτησε η διεύθυνση και του δώθηκε. Λίγο πριν αποχωριστούν επειδή έκανε αρκετό κτρύο ο φαντάρος έδωσε στην κοπέλα το μπουφάν του για να γυρήσει σπίτι. Την άλλη μέρα πάει στο σπίτι του κοριτσιού και εξηγεί τι συμβαίνει. Οι γονείς του κοριτσιού που του είπαν πως εκανε λάθος μιας και η κόρη τους είχε πεθάνει εδώ και 3 χρόνια. Και γεμάτος απορία ο φαντάρος βλέποντας την φωταγραφία του κοριτσιού στον τοίχο λέει:" Μα να η κοπέλα για την οποία σας μιλάω." Το άλλο πρωί μαζί με τους γονείς του κοριτσιού πήγαν στο νεκροταφείο όπου είδε με κατάπληξη ο φαντάρος τον τάφο και το μπουφάν που εκείνος της είχε δανήσει...


πηγή www.e-steki.gr

Για την πρωτη 17 και για τη δευτερη 18.
Rosemarie Hathaway
Rosemarie Hathaway
Moderator
Moderator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 8732
Ταύρος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2010
Τόπος : Στον κόσμο των ονείρων....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Nemesis of Love Τετ 18 Αυγ 2010, 18:14

γισ την δικια σου 16 (ειναι καπως συνηθισμενο να βγαζουν διαφορες ιστοριες οι παρεες)
και για την αλλη 19...μου αρεσε. Ειχα διαβασει ενα παρομοιο παλια
Nemesis of Love
Nemesis of Love
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 28687
Τοξότης Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Τόπος : Sydney, Australia

http://afoiaf.forumgreek.com/forum http://queen-of-winterfell.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Alice-Bella Cullen Τετ 18 Αυγ 2010, 18:28

Η ιστορία αυτή λέγεται ότι έγινε επί εποχής του δράκου του Σέιχ Σου και έμεινε κρυφή από την αστυνομία για ευνόητους λόγους. Ο δράκος αυτός επιτεθόταν σε ζευγάρια που πήγαιναν εκεί και συνήθιζε να σκοτώνει τον ένα από τους δύο με τρόπο ώστε να βλέπει ο άλλος χωρίς να μπορεί να αντιδράσει.Συνήθως σκότωνε τις γυναίκες,όχι όμως και σ’αυτή την ιστορία. Ένα ζευγάρι λοιπόν είχε πάει με το αυτοκίνητο εκεί και είχε βρει ένα απομονωμένο μέρος για περισσότερη δράση. Ξαφνικά λοιπόν ακούγεται από κοντά ένας παράξενος θόρυβος. Στην αρχή δεν δίνουν σημασία αλλά όταν ξανακούγεται πιο κοντά αυτή τη φορά ο άντρας αποφασίζει να βγει,να δει τι γίνεται.Βάζει την κοπέλα να του υποσχεθεί ότι δεν θα βγει από το αυτοκίνητο και χάνεται στο σκοτάδι. Μετα από λίγη ώρα,η κοπέλα που αρχίζει να αγριεύεται ακούει σίρσιμο στον ουρανό του αυτοκινήτου. Αυτή ενώ τρομάζει, δεν θέλει να αφήσει το αγόρι της εκεί και περιμένει. Ξαφνικά όμως, το σούρσιμο ακούγεται ξανά και δεν σταματάει οπότε αποφασίζει να φύγει. Βάζει μπροστά και ξεκινάει απότομα για να φύγει. Φεύγοντας, κοιτάει από τον καφρέφτη να δει αν την ακολουθεί κανένας και με τρόμο αντικρίζει το αγόρι της κρεμασμένο σε ένα δέντρο ακριβώς πάνω από εκεί που ήταν σταματημένο το αυτοκίνητο. Ο δράκος τον είχε κρεμάσει έτσι ώστε να ακουμπάνε μόνο οι άκρες των ποδιών του και να κάνουν θόρυβο. Με το που έφυγε το αυτοκίνητο, πέθανε από το κρέμασμα.
Alice-Bella Cullen
Alice-Bella Cullen
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5318
Καρκίνος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 30/06/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Nemesis of Love Τετ 18 Αυγ 2010, 18:30

20 - εικοσι - twenty - vight
Nemesis of Love
Nemesis of Love
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 28687
Τοξότης Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Τόπος : Sydney, Australia

http://afoiaf.forumgreek.com/forum http://queen-of-winterfell.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Alice-Bella Cullen Τετ 18 Αυγ 2010, 18:35

Ευχαριστώ!!! Ψάχνω να βρω και άλλες...
Alice-Bella Cullen
Alice-Bella Cullen
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5318
Καρκίνος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 30/06/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Rosemarie Hathaway Τετ 18 Αυγ 2010, 18:53

19...Ωραια ιστορια! :shock:
Rosemarie Hathaway
Rosemarie Hathaway
Moderator
Moderator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 8732
Ταύρος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2010
Τόπος : Στον κόσμο των ονείρων....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Alice-Bella Cullen Τετ 18 Αυγ 2010, 19:01

Ήταν μια φορά μια οικογένεια πολύ πλούσια. Μια νύχτα η γιαγιά της οικογενείας πέθανε και εκτός απο
την πλούσια τελετή που έγινε η οικογένειά της για να την τιμήσει της πήρε ένα πανάκριβο δακτυλίδι
με διαμάντια επάνω χρυσό κτλ. Αυτό ακούστικε παντού στο χωριό που ζούσανε. Μερικές μέρες μετά την
κηδεία, 2 ληστές που ακούσανε για το πανάκριβο δακτυλίδι αυτό, πήγανε να το κλέψουνε. Σκάβουν τον
τάφο, ανοίγουν την κάσσα και προσπαθούν να πάρουν το δακτυλίδι απο το δάκτυλό της. Ήταν πολύ
σφιχτά βαλμένο όμως και δεν έβγαινε. Τότε ο ένας απο αυτούς έβγαλε ενα μαχαίρι και έκοψε το
δάκτυλο και το πήραν μαζί τους. Μετά απο εναν χρόνο, μια βροχερή νύχτα, στο σπίτι που έμεναν οι
ληστές χτυπάει η πόρτα. Πάει ο ένας να δει ποιός είναι και βλέπει μια γιαγιά ντυμένη στα μαύρα να
κάθεται έξω στη βροχή. Αμέσως πάει έξω και της λέει: Γιαγιούλα τί κάνεις εδώ στη βροχή; Η γιαγιά
δεν μιλάει... "έλα μέσα να μην βρέχεσαι" της λέει. Πάνε μέσα.. της λεει ο άλλος "κάτσε να σου βάλω
λίγο τσάι να πιεις". Η γιαγια δεν μιλούσε.. Της βάζει το τσάι.. όταν όμως πάει να πάρει το
φλιντζάνι η γιαγια.. βλέπουν πως της έλειπε ένα δάκτυλο! την ρωτάει ο ένας"γιαγια.. ποιός σου
έκοψε το δάκτυλό σου;" "ΕΣΥΥΥΥΥ!!!!"
Alice-Bella Cullen
Alice-Bella Cullen
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5318
Καρκίνος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 30/06/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Rosemarie Hathaway Τετ 18 Αυγ 2010, 19:03

20! Μου αρεσε!
Rosemarie Hathaway
Rosemarie Hathaway
Moderator
Moderator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 8732
Ταύρος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2010
Τόπος : Στον κόσμο των ονείρων....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Alice-Bella Cullen Τετ 18 Αυγ 2010, 19:06

Αν τις αφηγηθείς και καλά γίνονται το κάτι άλλο. :twisted:
Alice-Bella Cullen
Alice-Bella Cullen
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5318
Καρκίνος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 30/06/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Rosemarie Hathaway Τετ 18 Αυγ 2010, 19:08

Μπρρρρρρρ.............. :twisted:
xaxa
Rosemarie Hathaway
Rosemarie Hathaway
Moderator
Moderator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 8732
Ταύρος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2010
Τόπος : Στον κόσμο των ονείρων....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Alice-Bella Cullen Τετ 18 Αυγ 2010, 20:17

Ήταν δυο φοιτήτριες και κολλητές στη Θεσσαλονίκη.
Ένα βράδυ η μία έφυγε για να πάει έξω σε νυχτερινό μαγαζί.
Κατά τις 4 βαρέθηκε και γύρισε σπίτι.
Η συγκάτοικος της κοιμόταν στο δωμάτιο.
Ηθελε λοιπόν η κοπέλα να ξεντυθεί και να ξεβαφτεί αλλά χρειαζόταν αυτό το υγρό που βάζουνε όταν ξεβάφονται.
Το είχε στο δωμάτιο της συγκάτοικου, οπότε λοιπόν χτυπάει μήπως και ήταν ξύπνια..
δεν απάντησε η συγκάτοικος οπότε άνοιξε την πόρτα, δεν άνοιξε το φως για να μην την ξυπνήσει και ψηλαφώντας στο σκοτάδι πήρε στα γρήγορα το μπουκαλάκι με το ξεβαφτικό και πήγε στο δωμάτιο της.
Το πρωί που ξύπνησε ήθελε να ξυπνήσει τη συγκάτοικο της για να πάνε για ψώνια.
Χτύπησε αλλά δεν απάντησε.
Ανοίγει για να την ξυπνήσει και την βρίσκει σφαγμένη και δίπλα της ένα χαρτί που έγραφε:
ΑΝ ΑΝΟΙΓΕΣ ΤΟ ΦΩΣ ΤΩΡΑ ΘΑ ΣΟΥΝΑ ΚΙ ΕΣΥ ΣΦΑΓΜΕΝΗ
Alice-Bella Cullen
Alice-Bella Cullen
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5318
Καρκίνος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 30/06/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Nemesis of Love Πεμ 19 Αυγ 2010, 00:21

με την γιαγια το....περιμενα το αποτελεσμα οποτε 17. Το αλλο ομως.....19!!!!!!!!!
Nemesis of Love
Nemesis of Love
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 28687
Τοξότης Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Τόπος : Sydney, Australia

http://afoiaf.forumgreek.com/forum http://queen-of-winterfell.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Alice-Bella Cullen Σαβ 21 Αυγ 2010, 17:46

Ηταν 1 η ωρα το βραδυ..Ειχαμε μολις γυρισει σπιτι ενος φιλου..6 ατομα και σκεφτηκαμε να παιξουμε το "Ποτηρακι" να δουμε πως ειναι..Ο φιλος μας,μας ειχε προειδοποιησει να μην το κανουμε ποσες φορες.Η περιεργια ομως μας εφαγε.Ειχαμε βαλει και βιντεοκαμερα με ειδικο φιλτρο να κοιταει στο τραπεζι για να αποδειξουμε οτι εινα αληθεια.Υπηρχε και ο σκυλος του παιδιου μεσα στο σπιτι(κοιμοταν σε μια γωνια).Αφου τα στισαμε ολα κανει ο φιλος μας την πρωτη ερωτηση.."Εισαι εδω πνευμα?"..Μετα απο 6 δευτερα το ποτηρακι με καποιες κινησεις πηγε στα γραμματα και σχηματισε την λεξη ναι.Εγω χεστηκα πανω μου(συγγνωμη για την εκφραση).Ολοι τρομαξαμε...Το παιχνιδι ειχε παρει σοβαρη μορφη...Αρχισαμε ενας ενας να του κανουμε ερωτησεις με την προυποθεση οτι δεν θα ρωτησουμε κατι επικινδυνα και ειδικα κατι που να αφορα το ΜΕΛΛΟΝ..Το ρωτησαμε απο που ηταν και μας ειπε απο Καστορια νομιζω.Ρωτησαμε πως πεθανε και μας ειπε πως κρεμαστηκε το 1876..Γενικα ανοιξαμε μια συζητηση..Εντομεταξυ ο σκυλος πηγαινε πανω κατω..(Εχω ακουσει οτι τα σκυλια και γενικοτερα τα ζωα μπορουν και βλεπουν τα πνευματα...δεν μπορω να αποδειξω οτι αληθευει).Η κασσετα ακομη βιντεοσκοπουσε..Σε καποια φαση εκανα την ερωτηση.."Τι πνευμα εισαι καλο η κακο?" και μας ειπε......."Κακο"...Σταματησαμε για λιγο...μεχρι που ακουστηκε η χειροτερη ερωτηση που θα μπορουσε να γινει..."Δειξε μας την δυναμη σου"...Περασαν 3 δευτερα και εσπασαν τα τζαμια απο ολο το σπιτι...τα παραθηρα και οι πορτες ανοιγοκλειναν...ολα τα γραμματα και οι αριθμοι ειχαν εξαφανιστει...περασαν 5 λεπτα οπου τα ειχαμε δει ολα μεχρι που ειδαμε το ποτηρι να σηκωνεται σε ενα υψος μισο μετρο κατω απο την λαμπα του σαλονιου και να εκτινασεται στον τοιχο οπου και εσπασε...

η κασετα ειχε λιωσει μεσα στην καμερα..Αυτος που τα ειδε ολα ηταν ενας αλλος φιλος που καθως γινοταν ο πανικος ειδε πισω απο την καμερα...Ειδε την οψη του πνευματος..Ηταν οπως το περιεγραψε μετα απο 3 βδομαδες που ηταν και ειμασταν παλι καλα,ενα πραγμα σαν σωμα που αιορουταν στον αερα με ανοιχτα τα χερια και τα ποδια και το ολο αυτο που φορουσε χανοντουσαν προς τα πισω..σαν να το τραβουσε κατι...

Καθε βραδι μετα το περιστατικο..ολοι ειχαμε τον ιδιο εφιαλτη για 2 βδομαδες...ερχοταν μια μορφη οπως αυτο που μας ειχε περιγραψει το παιδι που το ειδε και μας ελεγε..."Θα σας περιμενω.."...

Απ'αυτο παιχνιδι εχουν πεθανει ολοκληρες παρεες ατομων..Αλλοι αυτοκτονησαν γιατι ερχοταν το πνευμα συνεχως στον υπνο τους..Αλλοι ρωτησαν για πραγματα που αφορουν το μελλον και εμειναν σε κομα...

ΠΗΓΗ:The lost Academy
Alice-Bella Cullen
Alice-Bella Cullen
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5318
Καρκίνος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 30/06/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Nemesis of Love Κυρ 22 Αυγ 2010, 01:05

θα πω 16. Οπως ειπε και στο τελος ειναι....συνηθισμενο και εχει ξαναγινει πολλες φορες
Nemesis of Love
Nemesis of Love
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 28687
Τοξότης Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Τόπος : Sydney, Australia

http://afoiaf.forumgreek.com/forum http://queen-of-winterfell.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Tania_Re Κυρ 05 Σεπ 2010, 03:07

15
θα βάλω δική μου
Tania_Re
Tania_Re
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5055
Δίδυμος Ηλικία : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2010
Τόπος : Θεσσαλονίκη

http://cheapviewslikes.com http://youngwildfree.co

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 2 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Tania_Re Κυρ 05 Σεπ 2010, 03:08

Αυτή την ιστορία μου την έχουν διηγηθεί αξιόπιστα άτομα καθώς είχε
συμβεί σε κοντινό τους άτομο αλλά δεν θέλω να την πιστέψω καθώς πέρα
από το ότι ακούγεται υπερβολική αυτά που υποννοεί είναι τρομερά..

Μου είπαν λοιπόν πως πριν λίγα χρόνια ήταν ένα ζευγάρι φοιτητών
που ήταν πολλά χρόνια μαζί..από το λύκειο ή κάτι τέτοιο..και σκόπευαν
να παντρευτούν όταν ξαφνικά το αγόρι πέθανε.. Ανακοπή ήταν η διάγνωση..
Η κοπέλα έπεσε σε κατάθληψη.. έμενε στο σπίτι τον γονιών της, είχε
εγκαταλείψει τελείως την ζωή της, είχε μανιοκαταθληπτική συμπεριφορά,
είχε τρελαθεί, έλεγε πως τον έβλεπε να κλαίει, του μίλαγε, είχε γίνει
βίαιη..
Οι γονείς είχαν τρομοκρατηθεί με τη κατάσταση της, και όταν έβρισκαν
νυχίες σε πόρτες και ίχνη χώματος το απέδιδαν στην βίαιη συμπεριφορά
της.. Λίγο καιρό μετά, όταν έγινε η εκταφή του νεκρού, βρήκαν αίμα από
τα χέρια του νεκρού και σημάδια πάλης.. και είπαν πως μάλλον δεν είχε
πεθάνει από ανακοπή αλλά είχε νεκροφάνεια και θάφτηκε ζωντανός..
Tania_Re
Tania_Re
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5055
Δίδυμος Ηλικία : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2010
Τόπος : Θεσσαλονίκη

http://cheapviewslikes.com http://youngwildfree.co

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης