Fandom World
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Translation-Language
English French German Spain Italian DutchRussian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Πρόσφατα Θέματα
» Elite
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 EmptyΚυρ 16 Μάης 2021, 16:21 από DeathView*

»  Gotham
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 EmptyΚυρ 16 Μάης 2021, 16:17 από DeathView*

» New Girl
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 EmptyΚυρ 16 Μάης 2021, 16:16 από DeathView*

» Suits
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 EmptyΚυρ 16 Μάης 2021, 16:16 από DeathView*

» La casa de papel
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 EmptyΤετ 13 Ιαν 2021, 22:49 από DeathView*

» THE ROOKIE
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 EmptyΤετ 13 Ιαν 2021, 22:42 από DeathView*

» …ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ (GIA PANTA) (2020)
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 14 Νοε 2020, 14:51 από DeathView*

» The Magicians
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 14 Νοε 2020, 14:43 από DeathView*

» ShadowHunters
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 14 Νοε 2020, 14:42 από DeathView*

» BODYGUARD
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 14 Νοε 2020, 14:39 από DeathView*

Εικονοθήκη


Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 Empty
Παρόντες χρήστες
26 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 26 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 545, στις Πεμ 01 Ιαν 2015, 15:59
Σύνδεση

Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 418afec4-819c-4713-9a94-595f02c65c61_zpsf167a6cb



Τρομακτικές Ιστορίες

+25
κατερινα καλεν
Sub-Zero
Victoria
EliNaKi DAmThouGht
Celest Volturi
gormgiannis
Ginger21
eleanna mtc
Nantia Hale_Biers
Marzaki Cullen
Elizabeth _ Cullen <3
Ginny_Weasley
thalia
Anactaciaa_Rosetta Cullen
ClaireReno
Sandra21
Kajol
DeathView*
Nemesis of Love
Izambella
Roza Cullen
Maria Louiza Cullen
Tania_Re
Rosemarie Hathaway
Alice-Bella Cullen
29 απαντήσεις

Σελίδα 6 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Nemesis of Love Σαβ 11 Δεκ 2010, 13:57

Παναγιτσα μου!!!! Μου δηκώθηκε η τρίχα!!! Το ψυχοσάββατο??? Ελα και "κοντευει". Τον Φλεβάρη......
Nemesis of Love
Nemesis of Love
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 28687
Τοξότης Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Τόπος : Sydney, Australia

http://afoiaf.forumgreek.com/forum http://queen-of-winterfell.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Tania_Re Σαβ 11 Δεκ 2010, 14:04

δεν μου φάνηκε πολύ πειστικό.. και τα παιδιά μια ολόκληρη ώρα τι έκαναν? καθόντουσαν και άκουγαν τις στριγγλιές και τα συρσίματα? Μήπως σου έκαναν πλάκα? Μήπως υπερβάλλεις λίγο? Είναι αδύνατον 1 ολόκληρη ώρα!!
Tania_Re
Tania_Re
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5055
Δίδυμος Ηλικία : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2010
Τόπος : Θεσσαλονίκη

http://cheapviewslikes.com http://youngwildfree.co

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Ginger21 Σαβ 11 Δεκ 2010, 15:30

εσυ τα ακουγες ολα απο το τηλεφωνο? μηπως τα εκαναν οι φιλοι σου για να σε τρομαξουν???? :wow:
Ginger21
Ginger21
Almost Fan
Almost Fan

Αριθμός μηνυμάτων : 83
Παρθένος Ηλικία : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Marzaki Cullen Σαβ 11 Δεκ 2010, 16:30

Δεν ξερω.. μπορει... Αλλα στο σπιτι μου ημουν μονη μου..

Ginger21 Oxι δεν τα ακουγα απο το τηλεφωνο. μια στριγγλια ακουσα και μετα το τηλεφωνο εκλεισε..
Marzaki Cullen
Marzaki Cullen
Fangirl Forever
Fangirl Forever

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 2076
Κριός Ηλικία : 29
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Τόπος : ΚεrατciΝi Cιτy

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από gormgiannis Πεμ 10 Μαρ 2011, 20:56

για σας ειμε νεο μελοσ και να ξερετε οτι μπορει να εχο πολα ορθογραφικα λαθοι.
avatar
gormgiannis
Newbie
Newbie

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 7
Υδροχόος Ηλικία : 30
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2011
Τόπος : thesaloniki

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από gormgiannis Πεμ 10 Μαρ 2011, 21:13

tha sas po mia istoria pou tin exei viosei ena filaraki.eixe ena atherfo ton kosta eitane mikros .mia mera etsi opos pernage ton dromo o kostas ton xtipise ena amaxi.o kostas pethane akariea.molis oi astinomia erevnise to amaxi eide oti den to odigouse kaneis.episis den eixe oute klidia.sto porpagaz eipirxe mia valitsa me zografismeno to pentalfa kai mesa kokala apo ptomata paidion.
avatar
gormgiannis
Newbie
Newbie

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 7
Υδροχόος Ηλικία : 30
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2011
Τόπος : thesaloniki

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Tania_Re Πεμ 10 Μαρ 2011, 21:17

Πρώτον: Δεν γράφουμε με greeklish! Στην Ελλάδα ζούμε, οέο..

Δεύτερον: Μπορεί να φανώ κακιά αλλά δεν με πείθει πολύ η ιστορία.. Μου θυμίζει κάτι σε ''Contra Kill'' χωρίς το πεντάλφα..

Tania_Re
Tania_Re
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5055
Δίδυμος Ηλικία : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2010
Τόπος : Θεσσαλονίκη

http://cheapviewslikes.com http://youngwildfree.co

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Nemesis of Love Παρ 11 Μαρ 2011, 13:38

τι να πω??? θυμιζει λιγο επεισοδειο απο το bones. μονο που λειπει ο ντέβιντ........ νταξει, μπορει να ειναι και αληθεια, αλλα λιγο τραβηγμενη.


Ηθελα εδω και λιγο καιρο να ποσταρω σε αυτο το τοπικ και αυτο γιατι που ειπαν μια ιστορια στο σχολειο και μετα οταν την ειπα στον αδερφο μου μού ειπε αλλη μια. Οποτε εχω να μοιραστω μαζι σας δυο ιστοριουλες, σχετικα τρομαχτικες.

Ηταν ενα κοριτσακι που μετακομισε και οταν πηγε σχολειο δεν της μιλουσε κανεις (πηγαινε Α-Β Λυκειου..) και γι αυτον τον λογο πηγε και εκατσε μονη της στο πρωτο θρανιο. Την δευτερη μερα πάλι τα ιδια. Δεν της μιλουσε κανεις. Το ιδιο και την τριτη. Μονο που το απογευμα της τριτης μερας, ηρθε ενα κοριτσακι στο σπιτι της. Το κοριτσακι φαινοταν στην ηληκια της και ειχε μια χαρακτηριστηκη ουλή στο μαγουλο. Της συστηθηκε ως μια γειτονισσα, που απλώς εκεινες τις μερες ηταν αρρωστη αλλα θα πηγαινε στο ιδιο δχολειο και στην ιδια ταξη με αυτην και θα καθοντουσαν μαζι. Θα γινοντουσαν δηλαδη φιλες και το μονο που ηθελε ηταν να της δωσει τα μαθηματα. Και αυτο εκανε. Το ιδιο σκηνηκο συνεχιστηκε για καμια βδομαδα. Το κοριτσακι ηταν αρρωστο και καθε απογευμα περνουσε να παρει τα μαθηματα ενω στο σχολειο τα πρωινα κανενας δεν μιλουσε στην κοπελα (την καινουρια). Μεχρι που μια μερα ερχεται μια συμμαθητρια της και της λεει "Συγνωμη που δεν σου μιλαμε, αλλα βλέπεις, στην θεση που καθεσαι καθόταν παλια μια φιλη μας, η Μαρία Πετράκη. Και την σκότωσε πρόσφατα ο πατερας της με ενα τσεκουρι". Οταν επιστρεφει απο το σχολειο το λεει στον πατερα της και εκεινος της λεει οτι δεν ειναι ανησηχητικο και το πιο πιθανον ειναι να ειναι μια απλη πλακα-φαρσα. Το απογευμα ερχεται και παλι το κοριτσι και αφου της δινει τα μαθηματα την ρωταει αυτο που την ετρωγε ολη μερα. "Σε λένε Μαρία Πετράκη;;;;". Εσκυψε απειλιτικα κοντα της και το προσωπο της παραμορφωθηκε "Ναι." ειπε αποτομα.

Τωρα βγαλτε οτι συμπερασματα θελετε......οτι οντως ηταν πλάκα οπως ειπε ο πατερας, οτι τελικα η μαρια πετρακη σκοτωθηκε απο τον πατερα της και την στοιχοιωνε......δεν ξερω. Δεν νομιζω καν να ειναι και αληθινη η ιστορια. Ξερετε ειναι απο αυτες που κυκλοφωρουν στα σχολεια απο στομα σε στομα.

Τελος πάντων, εστειλε καποια Β. Πετρακη μηνυμα στον αδερφο μου. Και μολις ειδα το "Πετρακη" θυμηθηκα την ιστορια και του την ειπα. Εκεινος δεν αντεδρασε, φανταζομαι περιμενε την καταληξη και συνεχισε λεγοντας μου την παρακατω ιστορια που αν και συντομη ειναι πολυ πολύ περίεργη.

Ενας φιλος του αδερφου μπήκε σε ενα στοιχοιωμενο σπιτι της Αθηνας (Διευθυνση μην με ρωτατε, δεν ειμαι Αθηναια, δεν εχω ιδεα....) την 17η μερα του Αυγουστου. Δεν εγινε κατι εκει απο αυτα που μου ειπε, απλώς καθε χρόνο απο τοτε, στις 17 Αυγουστου, του ανοιγει η μυτη και τρεχει αιμα.

Εγω προσωπικα δεν το βρισκω τυχαιο οπως ενας φιλος μου που του δηιγηθηκα την ιστορια. Πιστευω οτι κατι υπηρχε εκει.....τωρα γιατι συγκεκριμενα ανοιγει η μυτη του εκεινη την μερα, θα σας γελασω, δεν ξερω.

Αυτα απο μενα, μπορει να μην τις θεωρησετε τρομακτικες αλλα ειναι σιγουρα περιεργες. Περιμενω τα σχολια σας.
Nemesis of Love
Nemesis of Love
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 28687
Τοξότης Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Τόπος : Sydney, Australia

http://afoiaf.forumgreek.com/forum http://queen-of-winterfell.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από gormgiannis Παρ 11 Μαρ 2011, 15:17

ανατριχιασα

θα πω μια ιστορια που οταν μου την ειπανε εγώ δεν την πιστεψα. ήτανε μια τετραμελης οικογενια. ο γιος απο την οικογενια τις τελευταίες μερες εβλεπε παραξενα ονειρα. μια μερα ειδε οτι ενας κύριος μαυροφορεμενος ήρθε και του πήρε την οικογενεια. την αλλη μερα μολις ξυπνισε ειδε ολους τους αλλους κρεμασμενους και μια φωνη να λεει "ηρθε η σειρα σου".

πολύ υπερβολικο. για αυτο δεν το πιστεψα.

edit by Lizzy Cullen: να σε ενημερωσω οτι τα διπλά ποστ απαγορευονται. Αυτή την φορά το διορθωσα εγω. αλλά καλό θα ηταν να μην ξαναεπαναληφθει. Ευχαριστω.

επισης αποφασισα να διορθωσω τα ορθογραφικα γιατι καποιες λεξεις....δεν τις αναγνωριζα.....αλλα οκαυ, απλώς να αποφευγεις τα γκρικλις και τα διπλα ποστ. τα υπολοιπα σιγα σιγα, ναι??
avatar
gormgiannis
Newbie
Newbie

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 7
Υδροχόος Ηλικία : 30
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2011
Τόπος : thesaloniki

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Nemesis of Love Παρ 11 Μαρ 2011, 16:10

Συμφωνώ, είναι κάπως υπερβολικό. Λιγες ακομα σαλτσες και θα γινόταν τελειο σεναριο για το Χολιγουντ.
Nemesis of Love
Nemesis of Love
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 28687
Τοξότης Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Τόπος : Sydney, Australia

http://afoiaf.forumgreek.com/forum http://queen-of-winterfell.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Celest Volturi Παρ 11 Μαρ 2011, 17:13

Alice-Bella Cullen έγραψε:Όχι ιδιαίτερα. Λοιπόν συνεχίζω με μία ιστορία.

Το Αντικείμενο


Ένα νεαρό ζευγάρι γυρνούσε σπίτι του μετά απο μια βραδινή έξοδο. Ξαφνικά μενουν από λάστιχο και σταμάτησαν στη μέση του πουθενά. Ήταν μια το πρωί και απο εκείνο τον έρημικό δρόμο δε περνούσε κανένα αμάξι. Το αγόρι είπε στη κοπέλα του να περιμένει μέσα στο αμάξι και να μείνει κλειδωμένη όσο αυτός θα πήγαινε για βοήθεια. Ο κοπέλα μετά απο λίγη ώρα είδε στο παράθυρο μια μορφή να πλησιάζει. Κρατούσε κάτι στο δεξί χέρι αλλά δε διεκρυνόταν. Όταν πλησίασε ο άνθρωπος αρκετά σήκωσε το δεξί του χέρι και της έδειξε το αντικείμενο. Ήταν το κεφάλι του φίλου της με ζωγραφισμένη τη τρομακτική έκφραση. Η κοπέλα έντρομη έκλεισε τα μάτια της για να διώξει αυτή τη τρομακτική εικόνα. Όταν τα άνοιξε όμως ο άνθρωπος ήταν ακόμα εκεί και την κοιτούσε με το ψυχωτικό του βλέμα. Σήκωσε το αριστερό του χέρι. Κρατούσε τα κλειδιά από το αμάξι...

Πηγή:Female Vampires

19,9!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

πιστευω θα τρομαζα περισσοτερο μονο και μονο αν εβλεπα τα κλειδια του αμαξιου που ημουν μεσα στα χερια του και χωρις το κεφαλι.... θα χα μεινει απο καρδιακη προσβολη!!!!!!!
Celest Volturi
Celest Volturi
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5395
Τοξότης Ηλικία : 29
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Τόπος : athens

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 Empty !!

Δημοσίευση από Celest Volturi Παρ 11 Μαρ 2011, 17:36

Roza Cullen έγραψε:
Ήταν μια κοπελίτσα και οι γονείς της δουλέυαν συνέχεια. Έτσι εμενε συχνά μόνη της σπίτι. Οι γονείς της, ανυσηχούσαν για την υγεία της και αποφάσισαν να πανε σε ενα ψυχολόγο για να μην εχει καποιο προβλημα που μενει μόνη. Ο Ψυχολόγος συστήνει στην οικογένεια να πάρουν ενα σκυλάκι, ετσι ώστε οταν λείπουν η μικρή να νιώθει μια παρουσία δίπλα της. Έτσι και εγινε.
Κάθε βραδυ πρίν κοιμηθεί το σκυλάκι ερχόταν στο κρεβάτι της, αυτη αφηνε το χέρι κατω και της το έγλυφε , ενιωθε ετσι ασφάλεια.


Μία μέρα, κλασσικά πήγε στο κρεβάτι, αφησε το χέρι απο κάτω και ενιωσε το σκυλάκι να την γλύφει, ομως υπήρχε ενας εκνευριστικός θόρυβος, σαν μια βρύση να στάζει. τακ τακ τακ κλπ. Πηγαίνει στην κουζίνα, κοιτάζει την βρύση και εδειχνε μια χαρα. Γυρίζει παλι στο κρεβάτι, το σκυλάκι γλυφει κλπ, ο θόρυβος ομως δεν σταματησε. Πηγαίνει στο μπάνιο, κοιτάζει την βρύση του νεροχύτη και ηταν κλειστή, ο θόρυβος όμως ακουγόταν πίσω απο την κουρτίνα του μπάνιου. Ανοίγει την κουρτίνα και βλέπει το σκυλάκι καρφωμένο στον τοίχο να στάζει το άιμα του και να γράφει με το αίμα του στο τοίχο : "ΑΝ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ, ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΓΛΥΦΕ ΤΟ ΧΕΡΙ???"


παιδια μου την ειχαν πει 8 χρονων στην κατασκηνωση 10 η ωρα το βραδυ αντε να κοιμηθεις μετα!!!!!!!!!!
Celest Volturi
Celest Volturi
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5395
Τοξότης Ηλικία : 29
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Τόπος : athens

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Celest Volturi Παρ 11 Μαρ 2011, 17:40

Elizabeth _ Cullen <3 έγραψε:Λίπον εγω θα σασ πω μια ιστορία που εζησα εγω με την ξαδερφη μου πριν 2 μερες
Περνουσαμε μπροστα από το παλιο αρχοντικο του Φιξ που τωρα πλέων λένε ότι είναι στιχιομένο και όπως περασαμε βλέπουμαι το ένα από τα παράθυρα ανοιχτο και να στέκετε εκεί μια φιγούρα με κόκκινα μάτια ! Τρομαξαμε βαλαμε τις φωνές και τρέξαμε πολυ γρηγορα ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΠΟ ΑΛΟ ΔΡΟΜΟ !!! Αλλο να το λέω και άλλο να το ζω! aaaaa

οταν λες Φιξ????

κατσε γιατι υπαρχει ενα παλιο σπιτακι στο κτημα των Φιξ 4 τετραγωνα απο το σπιτι μου!!!!
Celest Volturi
Celest Volturi
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5395
Τοξότης Ηλικία : 29
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Τόπος : athens

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Celest Volturi Παρ 11 Μαρ 2011, 17:56

οριστε μια απο μενα και αυτην την ειχα ακουσει στην κατασκηνωση να θελεις να κοιμηθεις και να μην μπορεις ειναι μεγαλη αλλα αξιζει πιστεψτε με!!!!!

Ζούσε κάποτε ένα κοριτσάκι που το λέγαν Μαργαρίτα. Ήταν ένα πολύ όμορφο κοριτσάκι και οι γονείς του το αγαπούσαν πολύ και του έκαναν όλα τα χατήρια.Ειχε δυο πρασινα υπεροχα ματακια. Ένα απόγευμα, η Μαργαρίτα και η μαμά της πήγαν για ψώνια. Η Μαργαρίτα είχε ψηλώσει πολύ τον τελευταίο καιρό και τα φορέματά της δεν της έκαναν πια. Αγόρασαν ένα γαλάζιο φόρεμα και μια τούλινη ομπρέλα και γαλάζια γάντια. Μετά πήγαν σ' ένα άλλο μαγαζί κι εκεί αγόρασαν ένα ζευγάρι μαύρα λουστρίνια, γιατί η Μαργαρίτα σύντομα θα πήγαινε για πρώτη φορά στο σχολείο και η μαμά έλεγε πως έπρεπε να είναι ευπαρουσίαστη. Γυρνώντας σπίτι, η Μαργαρίτα και η μαμά της είδαν ένα κατάστημα που δεν είχαν ξαναδεί. Ήταν ένα ολοκαίνουριο και αστραφτερό μαγαζί με παιχνίδια. Μπροστά-μπροστά, στη βιτρίνα, ήταν μια κούκλα. Ήταν μια πολύ όμορφη κούκλα, με πορσελάνινο πρόσωπο, με ξανθά μαλλιά και μπλε μάτια. Φόραγε ένα γαλάζιο φόρεμα και μαύρα λουστρίνια και κρατούσε μια τούλινη ομπρέλα. Τα χέρια της ήταν σκεπασμένα με γαλάζια γάντια.

Μόλις την είδε, η Μαργαρίτα ήξερε πως την ήθελε. Κοίταξε τη μαμά της ικετευτικά και της είπε πως αν της έπαιρνε αυτή την κούκλα δε θα ζητούσε τίποτ' άλλο, ποτέ ξανά. Όμως η μαμά της ήταν κουρασμένη και δεν είχε άλλα χρήματα μαζί της, οπότε η κούκλα έμεινε στη βιτρίνα. Αλλά η Μαργαρίτα υποσχέθηκε από μέσα της πως θα πήγαινε να την πάρει, γιατί ήταν σίγουρη πως και η κούκλα, επίσης, την ήθελε. Οι μέρες όμως περνούσαν και η Μαργαρίτα άρχισε να πηγαίνει σχολείο και η μαμά δεν της αγόρασε την κούκλα και η Μαργαρίτα σιγά-σιγά το ξέχασε. Στο κάτω-κάτω, ήταν πολύ μεγάλη για να παίζει με κούκλες.

Ώσπου ήρθαν τα Χριστούγεννα και η Μαργαρίτα είδε ένα μεγάλο πακέτο να την περιμένει κάτω απ' το δέντρο κι αμέσως θυμήθηκε την κούκλα και κατάλαβε τι ήταν μέσα στο κουτί. Οι γονείς της κοίταζαν τα δύο κοριτσάκια, το αληθινό και το πορσελάνινο, να παίζουν και να στροβιλίζονται και καμιά φορά δεν μπορούσαν να πουν ποιο ήταν ποιο, τόσο πολύ έμοιαζαν. Η Μαργαρίτα πήρε την κούκλα στο κρεβάτι της εκείνο το βράδυ, το ίδιο και το επόμενο, το ίδιο και το βράδυ μετά απ' αυτό.

Η Μαργαρίτα μεγάλωνε, αλλά η κούκλα έμενε πάντα ίδια. Μόνο που τώρα το φόρεμά της έμοιαζε γκρι από τη βρωμιά, η τούλινη ομπρέλα της είχε χαθεί και το ένα της γάντι ήταν σκισμένο. Είχε ένα βαθύ ράγισμα κατά μήκος του προσώπου της και το ένα της μάτι είχε φύγει από τη θέση του. Η Μαργαρίτα ακόμη την έπαιρνε στο δωμάτιό της τα βράδια, αλλά την άφηνε σε μια γωνία, πάνω σ' ένα σωρό από λούτρινα αρκουδάκια. Την τοποθετούσε πάντα με το πρόσωπο στον τοίχο, γιατί το άδειο μάτι της την τρόμαζε και δεν ήθελε να το βλέπει.

Ώσπου, μια νύχτα, η Μαργαρίτα ανέβηκε για ύπνο χωρίς την κούκλα. Μόλις είχε δει μια κάπως "ενήλικη" ταινία και υπήρχαν κάποια πράγματα που ήθελε να δοκιμάσει, μόνη της, χωρίς να νιώθει καρφωμένο πάνω της το άδειο μάτι της κούκλας που την τρόμαζε. Έτσι, η κούκλα έμεινε στο σαλόνι, με το λειψό της βλέμμα να ατενίζει το κενό. Και ήταν τόσο θλιμμένο αυτό το βλέμμα.

Στη μέση της νύχτας, η Μαργαρίτα ξύπνησε απότομα. Της φάνηκε πως άκουσε κάτι. Κάτι σαν ψίθυρο...ή σύρσιμο. Αφουγκράστηκε προσεκτικά.

- Μαργαρίτα;

Ήταν μια λεπτή, παιδική φωνή, όμοια με τη δική της φωνή όταν ήταν μικρή. Σκέφτηκε πως παράκουσε και προσπάθησε να ξανακοιμηθεί. Αλλά η φωνή επέμεινε.

- Μαργαρίτα...γιατί με ξέχασες;

Η Μαργαρίτα ανακάθισε στο κρεβάτι της και κοίταξε γύρω της. Η καρδιά της χτυπούσε ξέφρενα. Μετά από λίγα λεπτά ησυχίας, γλίστρησε και πάλι κάτω από το πάπλωμα κι έκλεισε σφιχτά τα μάτια της.

- Γιατί δεν παίζεις πια μαζί μου;

Η φωνή ήταν λυπημένη και γεμάτη παράπονο.

- Μήπως επειδή έχω σπασμένο πρόσωπο; Αλλά...εσύ μου το έσπασες, Μαργαρίτα.
Η Μαργαρίτα τότε κατάλαβε σε ποιον ανήκε η φωνή κι αμέσως ησύχασε. Προφανως ονειρευόταν. Στο κάτω-κάτω, ήταν μονάχα μια κούκλα. Όμως, την επόμενη φορά, η φωνή ακούστηκε πιο κοντά κι η Μαργαρίτα δεν ήταν πια τόσο σίγουρη.

- Μήπως επειδή μου λείπει ένα μάτι; Αλλά...εσύ μου το έβγαλες, Μαργαρίτα.
Η Μαργαρίτα τυλίχτηκε στο πάπλωμα κι έκλεισε τ'αφτιά της. Δεν ήθελε ν' ακούει, δεν ήθελε.

- Μήπως επειδή είμαι βρώμικη και τα γάντια μου σκισμένα; Αλλά...κι αυτά εσύ τα έκανες, Μαργαρίτα.

Μόνο τότε κατάλαβε η Μαργαρίτα πως η φωνή ακουγόταν μέσα στο κεφάλι της. Τράβηξε τα χέρια της από τ' αφτιά της. Ένας θόρυβος ακούστηκε από τις σκάλες. Έμοιαζε με βήματα. Η Μαργαρίτα έπνιξε μια τρομαγμένη κραυγή.

- Μαργαρίτα, Μαργαρίτα, είπε τραγουδιστά η φωνή. Φοβάσαι;

Ένα καμπανιστό, παιδικό γέλιο ακούστηκε έξω από την πόρτα της. Η Μαργαρίτα έτρεμε κάτω από το πάπλωμα. Η πόρτα έτριξε σιγανά.

- Μη φοβάσαι...εγώ ήρθα μόνο για να παίξουμε, είπε η κούκλα κι η φωνή της ήταν ξανά λυπημένη και γεμάτη παράπονο.

Το πρωί, η Μαργαρίτα άργησε να ξυπνήσει για να πάει σχολείο. Η μαμά της ανέβηκε να δει αν ήταν καλά.

- Μαργαρίτα;

Στεκόταν με το πρόσωπο στον τοίχο, μπροστά από τη στοίβα με τα λούτρινα αρκουδάκια. Φόραγε ακόμη το νυχτικό της.

- Μαργαρίτα;ρώτησε και πάλι, αβέβαια.

Όμως η Μαργαρίτα δεν της απάντησε ούτε τότε. Την πλησίασε και την άγγιξε στον ώμο. Ήταν παγωμένη και παράξενα άκαμπτη. Τρόμαξε και τη γύρισε προς το μέρος της. Μια βαθιά χαρακιά κατέβαινε στο πρόσωπό της και το ένα της μάτι ήταν βγαλμένο. Ούρλιαξε. Το πτώμα παρέμεινε όρθιο, με κάποιο μυστηριώδη τρόπο και την κοίταζε. Δεν υπήρχε τρόμος στο λειψό του βλέμμα, μόνο θλίψη και στα χείλη του ήταν χαραγμένο ένα πικρό χαμόγελο.

Το μαγαζί με τα παιχνίδια είχε καινούρια παραλαβή εκείνο το πρωί. Μέσα σ'ένα από τα κουτιά υπήρχε μια κούκλα. Είχε ξανθά μαλλιά και πορσελάνινο πρόσωπο. Φόραγε ένα αστραφτερό, γαλάζιο φόρεμα και μαύρα λουστρίνια. Κράταγε μια τούλινη ομπρέλα και τα χέρια της ήταν καλυμμένα με γαλάζια γάντια. Το ένα της μάτι ήταν γαλάζιο και το άλλο πράσινο.
Celest Volturi
Celest Volturi
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5395
Τοξότης Ηλικία : 29
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Τόπος : athens

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Nemesis of Love Παρ 11 Μαρ 2011, 18:30

Σπόιλερ:

Χωρίς πλάκα, ανατρίχιασα..........
Nemesis of Love
Nemesis of Love
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 28687
Τοξότης Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Τόπος : Sydney, Australia

http://afoiaf.forumgreek.com/forum http://queen-of-winterfell.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από gormgiannis Σαβ 12 Μαρ 2011, 11:49

παω να πεταξω ολεσ τουσ κουκλουσ μου


θα πω κατι που οταν το διαασα ανατριχασα πολυ πολυ. ητανε ενα παντρεμενο ζευγαρι.ο αντρας ελειπε για πολυ μεγαλα χρονικα διαστηματα απο το σπιτι. μια υπηρετρια χτυπησε και ετρεξε αιμα πανω στην αφεντρα.τοτε οταν πηγε να το σκουπησει ειδε οτι το δερμα τησ ητανε απαλο.τοτε αρχισε να σκοτωνει τις υπηρέτρειες και να κανει μπανιο στο αιμα τους. οι κοπελες του χωριου αρχιζαν να εξαφανιζονται.μια μερα γυρισε στο σπιτι ο αντρας και τρομαξε με αυτο απαισιο θεαμα.ο ιδιος ο αντρας σκοτωσε την συζυγο του.οταν ερευνησαν το πτώμα ειδαν οτι οχι μανο εκανε μπανιο με το αιμα τους αλλα ετρωγε και τα εντοσθια τους.δεν ξερω αν αυτη η ιστορια ειναι αλιθινη παντως εγω αηδιασα.

edit by Lizzy Cullen: Θα παρακαλέσω για αλλη μια φορά να αποφευγεις τα διπλά ποστ. Ειναι η τελευταια φορα που γινεται edit. Την επομενη φορα δεν θα σου γινει παρατηρηση, απλώς θα διαγραφεται εντελώς το δευτερο ποστ.
avatar
gormgiannis
Newbie
Newbie

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 7
Υδροχόος Ηλικία : 30
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2011
Τόπος : thesaloniki

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Celest Volturi Σαβ 12 Μαρ 2011, 12:56

ιουυυυυυυυυυ!!!!1
Celest Volturi
Celest Volturi
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5395
Τοξότης Ηλικία : 29
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Τόπος : athens

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από gormgiannis Σαβ 12 Μαρ 2011, 14:05

αυτιν τιν ιστορια μου τιν ειπε η γιαγια μου.ητανε βραδυ και ενας συγκενισ μασ γιρνυσε απο τιν δουλια του πολη βραδι.μια φορα ετσι οποσ γιρναγε με το αλογο του ειδε οτι το αλογο ειχε ηδροσει και δεν μπορουσε αλο να σινεχισει.τοτε μολισ γιρισε το θεαμα που αντικρισε ηταν τρομακτικο πισο του καθοτανε ενα μαυρο πλασμα με κοκινα ματια και μεγαλα δοντια.τοτε ο συγγενισ μασ πιρε το οπλο και το πιροβολισε αρκετεσ φορεσ.τοτε αυτο το πλασμα επεσε απο το αλογο και ευγαλε μια τοσο δινατι κραυγη.πιστευω οτι αυτι η ιστορια ειναι αλιθινη.παντοσ εγο τηα τρομαζα πολη.
avatar
gormgiannis
Newbie
Newbie

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 7
Υδροχόος Ηλικία : 30
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2011
Τόπος : thesaloniki

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Celest Volturi Σαβ 12 Μαρ 2011, 14:50

το πλασμα αφου το πυροβολησε και πεσε τι απεγινε? αν ηταν αληθινο δεν θα εβρισκαν το πτωμα?
Celest Volturi
Celest Volturi
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5395
Τοξότης Ηλικία : 29
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Τόπος : athens

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από gormgiannis Σαβ 12 Μαρ 2011, 16:20

Το πλασμα δεν το ειδε ποτε ξανα κανεις.

edit by Bella Cullen: Θα σε παρακαλουσα να γραφεις με ελληνικα. Τωρα τα αλλαξα εγω.
avatar
gormgiannis
Newbie
Newbie

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 7
Υδροχόος Ηλικία : 30
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2011
Τόπος : thesaloniki

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Marzaki Cullen Σαβ 12 Μαρ 2011, 16:40

Σπόιλερ:

ΟMG!!! ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ! Ανατριχιασα!
Marzaki Cullen
Marzaki Cullen
Fangirl Forever
Fangirl Forever

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 2076
Κριός Ηλικία : 29
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Τόπος : ΚεrατciΝi Cιτy

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Nemesis of Love Σαβ 12 Μαρ 2011, 16:51

Επειδη μπορει να μην ειδες το ποστ στου και το εντιτ που εγινε, θα σε παρακαλουσα Γιαννη (αυτο υποθετω οτι ειναι το ονομα σου....) να αποφευγεις τα διπλά ποστ αν γινεται. Ειδικα αν το πρωτο ειναι μονολεκτικο και η κυριως απαντηση γινεται στο δευτερο ποστ.

Αρκετα ωρα με αυτα.

Η πρωτη ιστορια, αυτη με την κυρια και το αιμα και τα εντοσθια.....ηταν .......ανατριχιασα. Μπλιαχ. :scared_wall:

Η αλλη με το αλογο, δεν ξερω ισως επειδη εχει αρκετα στοιχεια απο μια αλλη εποχη, δεν ξερω δεν την πιστευω. Αν επρεπε να την βαθμολογησω θα εβαζα ενα 15.....
Nemesis of Love
Nemesis of Love
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 28687
Τοξότης Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Τόπος : Sydney, Australia

http://afoiaf.forumgreek.com/forum http://queen-of-winterfell.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Alice-Bella Cullen Τρι 05 Απρ 2011, 13:25

Σπόιλερ:

aaaaa aaaaa aaaaa aaaaa aaaaa aaaaa Ανατρίχιασα!!!! Αναμφισβήτητα η ιστορία αξίζει 20...
Alice-Bella Cullen
Alice-Bella Cullen
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5318
Καρκίνος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 30/06/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από EliNaKi DAmThouGht Πεμ 26 Μάης 2011, 16:44

Αν κάνετε search στο google θα βρείτε πολλές αληθινές ιστορίες από το παρελθόν και αυτή που θα σας διηγηθώ είναι μια από αυτές:

Την δεκαετία του '70 στην πόλη Κοπεγχάγη μια νεαρή γυναίκα γέννησε με καισαρική δίδυμα. Τα δίδυμα αυτά είχαν την ατυχία να γεννηθούν με κολλημένες τις πατούσες των ποδιών τους. Αποφασίστηκε να γίνει εγχείρηση ώστε τα παιδιά να βρεθούν χώρια και να ζήσουν φυσιολογικά. Υπήρχαν 32 πιθανότητες στις 100 να πάει κάτι στραβά. Και πήγε. Το ένα από τα δύο κοριτσάκια λίγα λεπτά μετά από την εγχείρηση απεβίωσε. Το άλλο παιδί συνέχισε την ζωή του κανονικά, μεγαλώνοντας με την οικογένεια του μέχρι την ηλικία των 5 ετών. Σε εκείνο τον χρόνο παρουσίασε επιληψία. Οι γιατροί το βρήκαν παράξενο για την ηλικία της. Υπνοβατούσε συχνά και ποτέ μα ποτέ δεν μιλούσε στους άλλους πάρα μόνο στην μητέρα και τον πατέρα της. ΟΙ γονείς απεγνωσμένοι την έστειλαν σε ψυχολόγο. Ο ψυχολόγος όμως δεν βρήκε τίποτα το παράξενο. Η μικρή μπαίνοντας στην εφήβεια άρχισε να φεύγει από το σπίτι, έμπλεξε σε κακές παρέες και έψαχνε την δόση της στον δρόμο.. Πράγματα και χρήματα έλειπαν από το σπίτι και οι γονείς της προσπαθούσαν να την συνετίσουν με τιμωρίες αλλά τίποτα. Η κοπέλα ένα πρωινό βρέθηκε σωριασμένη σε ένα πεζούλι και η καρδιά της είχε σταματήσει.

2 μήνες αργότερα στην ίδια πόλη, στην ίδια οδό βρέθηκε στο δρόμο ένα κορίτσι χαρακωμένο.. μετά απο έρευνα του ιατροδικαστή, αίτιο θανάτου ήταν η αιμοράγία. Το DNA της κοπέλας ταίριαζε απόλυτα με της άλλης. Υπήρχε επίσης ένα σημάδι στις πατούσες της. Οι γονείς ενημερώθηκαν αρκετό καιρό μετά. Δεν υπήρχε εξήγηση στην υπόθεση. Η διερεύνηση έλαβε τέλος μετά από τον απρόσμενο θάνατο του πατέρα.
EliNaKi DAmThouGht
EliNaKi DAmThouGht
Fan
Fan

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 145
Ταύρος Ηλικία : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 02/05/2011
Τόπος : Walk with my Dreams..

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 6 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Victoria Πεμ 26 Μάης 2011, 17:47

Καποιος σπούδαζε κάπου στο εξωτερικό.Ένα βράδυ καθώς πήγε να κοιμηθεί βλέπει κάτι σαν μια σκιά να περιπλανιέται μέσα στο δωμάτιο.Έτρεχε από τοίχο σε τοίχο.Ο φοιτητης Κοκάλωσε.Σε κάποια στιγμή έρχετε,απότομα,πολύ γρήγορα (το θυμάμαι και ανατριχιάζω) και σταματάει μπροστά του ένας άνθρωπος (η σκιά) γύρω στα 50 και αρχίζει να του μιλάει ίσως Λατινικά ίσως ανάποδα,σχετικά γρήγορα.Τον κοιτούσε με μίσος και χαρά μαζί.Ένα περίεργο βλέμα, τρομακτικό.Η ομιλία του κράτησε,νομίζω,δυο λεπτά.Δεν μπορούσε να κουνηθει.Σε κάποια στιγμή έκανε τον σταυρό του με το δάχτυλο και εξαφανίστηκε.Το βράδυ φυσικά δεν κοιμήθηκε.Την άλλη μέρα στον επάνω όροφο βρήκανε κατακρεουργημένο ένα νεαρό παιδί (20 περιπου ετων) ο οποίος είχε ΡΑΜΜΕΝΟ ένα σταυρό στο μπούτι του ενώ το σπίτι ήτανε άνω-κάτω.Οι γείτονες λέγανε ότι είχε σχέσεις με σατανικές οργανώσεις.Ποιός ξέρει ίσως κάποιος γείτονας να είχε δει ό,τι και αυτος!Σηκώθηκε και έφυγε αμέσως, παράτησε τις σπουδές και γύρισε Ελλάδα.
Victoria
Victoria
Devoted Fan
Devoted Fan

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 604
Τοξότης Ηλικία : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2011
Τόπος : Βουλα (Αθηνα)

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000587359142

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 6 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης