Fandom World
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Translation-Language
English French German Spain Italian DutchRussian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Πρόσφατα Θέματα
» Elite
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 EmptyΚυρ 16 Μάης 2021, 16:21 από DeathView*

»  Gotham
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 EmptyΚυρ 16 Μάης 2021, 16:17 από DeathView*

» New Girl
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 EmptyΚυρ 16 Μάης 2021, 16:16 από DeathView*

» Suits
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 EmptyΚυρ 16 Μάης 2021, 16:16 από DeathView*

» La casa de papel
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 EmptyΤετ 13 Ιαν 2021, 22:49 από DeathView*

» THE ROOKIE
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 EmptyΤετ 13 Ιαν 2021, 22:42 από DeathView*

» …ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ (GIA PANTA) (2020)
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 EmptyΣαβ 14 Νοε 2020, 14:51 από DeathView*

» The Magicians
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 EmptyΣαβ 14 Νοε 2020, 14:43 από DeathView*

» ShadowHunters
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 EmptyΣαβ 14 Νοε 2020, 14:42 από DeathView*

» BODYGUARD
Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 EmptyΣαβ 14 Νοε 2020, 14:39 από DeathView*

Εικονοθήκη


Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 Empty
Παρόντες χρήστες
23 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 23 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 545, στις Πεμ 01 Ιαν 2015, 15:59
Σύνδεση

Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 418afec4-819c-4713-9a94-595f02c65c61_zpsf167a6cb



Τρομακτικές Ιστορίες

+25
κατερινα καλεν
Sub-Zero
Victoria
EliNaKi DAmThouGht
Celest Volturi
gormgiannis
Ginger21
eleanna mtc
Nantia Hale_Biers
Marzaki Cullen
Elizabeth _ Cullen <3
Ginny_Weasley
thalia
Anactaciaa_Rosetta Cullen
ClaireReno
Sandra21
Kajol
DeathView*
Nemesis of Love
Izambella
Roza Cullen
Maria Louiza Cullen
Tania_Re
Rosemarie Hathaway
Alice-Bella Cullen
29 απαντήσεις

Σελίδα 7 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Nemesis of Love Πεμ 26 Μάης 2011, 17:51

αυτο μετα δυδιμα αξιζει τουλαχιστον 18. Για να μην πω 19.

Το αλλο με τον φοιτητη, η αληθεια ειναι πως δεν καταλαα τι εγινε....θα μου εξηγησει καποιος??
εδω, εμενα, το χαζο!!!! γιουχου!!!!!
Nemesis of Love
Nemesis of Love
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 28687
Τοξότης Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Τόπος : Sydney, Australia

http://afoiaf.forumgreek.com/forum http://queen-of-winterfell.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Victoria Πεμ 26 Μάης 2011, 18:01

"και καλα" ειναι φαντασμα αλλα "λεμε τωρα" !! smile
Victoria
Victoria
Devoted Fan
Devoted Fan

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 604
Τοξότης Ηλικία : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2011
Τόπος : Βουλα (Αθηνα)

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000587359142

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Nemesis of Love Πεμ 26 Μάης 2011, 18:10

το φαντασμα το δημιουργησε ο νεαρος σατανιστης που πεθανε με τον σταυρο ραμμενο στο ποδι του??? ή το φαντασμα σκοτωσε τον νεαρο και απλως οι αλλοι ειπαν οτι ηταν σατανιστης??
Nemesis of Love
Nemesis of Love
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 28687
Τοξότης Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Τόπος : Sydney, Australia

http://afoiaf.forumgreek.com/forum http://queen-of-winterfell.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Victoria Πεμ 26 Μάης 2011, 18:38

νομιζω το δευτερο
αλλα νομιζω πως δεν ηταν φαντασμα γιατι
αναποδα λατινικα δαιμονες κτλ μιλουν.. :devil:
αλλα δεν υπαρχουν ουτε φαντασμα ουτε δαιμονες
οποτε δεν εχεις να ανησιχεις για τιποτα.. : :hoho: :
Victoria
Victoria
Devoted Fan
Devoted Fan

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 604
Τοξότης Ηλικία : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2011
Τόπος : Βουλα (Αθηνα)

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000587359142

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Roza Cullen Πεμ 23 Ιουν 2011, 14:19

Αυτο με τα διδυμα 19 !Πηρα μια τρομαρα.... aaaaa
Και το αλλο με τρομαξε 17....

1.Την δεκαετία του 1960, ένας συμπαθιτικός φαντάρος γνωρίζετε στην Θεσσαλονίκη με μια πανέμορφη κοπέλα. Ύστερα από κάποιες συναντήσεις ένα χειμωνιάτικο βράδυ λέει η κοπέλα στον φαντάρο ότι πρέπει να διακόψουν την σχέση του για λόγους που δεν μπορεί να του εξηγήσει. Ο νεαρός που την αγαπούσε πολύ και δεν ήθελε να την χάσει, θέλησε να πάει στους γονείς του κοριτσιού και να τους εξηγήσει πως έχουν τα πράματα. Ζήτησε τη διεύθυνση και του δώθηκε. Λίγο πριν αποχωριστούν επειδή έκανε αρκετό κρύο ο φαντάρος έδωσε στην κοπέλα το μπουφάν του για να γυρήσει σπίτι. Την άλλη μέρα πάει στο σπίτι του κοριτσιού και εξηγεί τι συμβαίνει. Οι γονείς του κοριτσιού που του είπαν πως εκανε λάθος μιας και η κόρη τους είχε πεθάνει εδώ και 3 χρόνια. Και γεμάτος απορία ο φαντάρος βλέποντας την φωταγραφία του κοριτσιού στον τοίχο λέει:" Μα να η κοπέλα για την οποία σας μιλάω." Το άλλο πρωί μαζί με τους γονείς του κοριτσιού πήγαν στο νεκροταφείο όπου είδε με κατάπληξη ο φαντάρος τον τάφο και το μπουφάν που εκείνος της είχε δανήσει...

2.Μια κοπελα που πηγαινε δευτερα Γυμνασιου ειδε μια νυχτα ενα πολυ περιεργο ονειρο. Ειδε τον εαυτο της να βγαινει στην πορτα του σπιτιου της και να κοιταζει γυρω με αγωνια. Ενιωθε εναν φοβο που ολο και μεγαλωνε και σε λιγο ειδε κατι συμμαθητες της να φερνουν καποιον και να τον αφηνουν στα ποδια της. Ηταν χτυπημενος και το προσωπο του ηταν γεματο αιματα. Η κοπελα ενιωθε οτι ηταν ενας συμμαθητης της. Επι 3 νυχτες εβλεπε το ιδιο ονειρο. Επι 3 νυχτες ενιωθε την ιδια αγωνια. Επι 3 νυχτες προσπαθουσε να του καθαρισει τα αιματα απο το προσωπο για να δει ποιος ειναι. Την 4η νυχτα δεν ειδε το ονειρο. Πηγε στο σχολειο χωρις αγωνια και βρηκε ολους τους συμμαθητες της αναστατωμενους. Ενας συμμαθητης της ειχε παρασυρθει απο ενα αυτοκινητο το προηγουμενο βραδυ λιγο πιο κατω απο το σπιτι της.
Roza Cullen
Roza Cullen
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 4115
Καρκίνος Ηλικία : 32
Ημερομηνία εγγραφής : 30/06/2010
Τόπος : οπου ειναι ο Εντουαρντ!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Nemesis of Love Πεμ 23 Ιουν 2011, 14:21

Το 1ο το εχω ξανακουσει και μαλιστα απο αυτο το τοπικ. Το 2ο, Παναγία μου!!! Ανατριχιασα!!! 20!!!!


Δειτε μια που βρήκα!!!!

Το κορίτσι με το πιάνο
Κάποτε σε μια γειτονιά της Αθήνας υπήρχε ένα αρχοντόσπιτο, αυτά τα παλιά με τους διώροφα κτίσματα με εσωτερικές σκάλες και με κήπο. Σε αυτό το σπίτι έμενε μια τριμελής οικογένεια. Ο άντρας δούλευε σε κάποια μικρή επιχείρηση, η γυναίκα του σπιτιού ασχολιόταν με τις δουλειές του σπιτιού ενώ το παιδί τους, ένα μικρό κοριτσάκι πήγαινε σχολείο. Το κοριτσάκι αυτό είχε σαν χόμπι τη μουσική και του άρεσε πολύ το πιάνο.

Έτσι λοιπόν οι γονείς του το έγραψαν σε ένα ωδείο και λίγο καιρό αργότερα του αγόρασαν και ένα πιάνο για να μπορεί να κάνει πρακτική εξάσκηση. Το μικρό κορίτσι καθόταν λοιπόν κάθε απόγευμα, αφού τελείωνε όλες τις άλλες του δουλειές, και έπαιζε πιάνο για αρκετές ώρες.

Αυτό επαναλαμβανόταν συνέχεια κάθε μέρα σχεδόν πάντα μια συγκεκριμένη ώρα (ας πούμε ότι η ώρα αυτή ήταν 6 το απόγευμα). Μια μέρα όμως η μητέρα του της είπε να κάνει κάποιες δουλειές γιατί εκείνη θα έφευγε. Το κοριτσάκι δεν έκανε τις δουλειές που του είχε πει η μητέρα του και άρχισε να παίζει πιάνο. Όταν γύρισε η μητέρα του το βρήκε να παίζει πιάνο και υπέθεσε ότι οι δουλειές που τις είχε αναθέσει είχαν γίνει.

Όταν όμως συνειδητοποίησε ότι το κοριτσάκι δεν είχε κάνει τίποτα απολύτως έγινε έξω φρενών. Τότε άρχισε να μαλώνει το κορίτσι και ξέσπασε ένας μεγάλος καβγάς. Η μικρή έφυγε κλαίγοντας και άρχισε να ανεβαίνει την μεγάλη ξύλινη σκάλα μέχρι που την τράβηξε η μητέρα της.

Τότε το κοριτσάκι παραπάτησε και έπεσε από την σκάλα, χτύπησε στο πίσω μέρος του κεφαλιού της και πέθανε. Μετά από το συμβάν οι γονείς της άφησαν το σπίτι αυτό και μετακόμισαν σε άλλη περιοχή της Ελλάδας. Το σπίτι αυτό ερήμωσε καθώς δεν είχε απομείνει τίποτα εκεί μέσα. Όμως όποιος περάσει έξω από αυτό το σπίτι αυτό μια συγκεκριμένη ώρα θα ακούσει το μικρό κορίτσι να παίζει πιάνο.
Nemesis of Love
Nemesis of Love
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 28687
Τοξότης Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Τόπος : Sydney, Australia

http://afoiaf.forumgreek.com/forum http://queen-of-winterfell.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Tania_Re Παρ 24 Ιουν 2011, 17:43


19!

Πολύ ωραία ιστορία άλλά αμφιβάλλω αν ισχύει 100% γιατί αν ήταν θα το είχαναναφέρει στην tv ή γενικά θα ήταν πιο διαδεδομένο.
ΥΓ. Μόλις επιστρέψω από το γεύμα θα ποστάρω μια ιστορία VERY scary!
Tania_Re
Tania_Re
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5055
Δίδυμος Ηλικία : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2010
Τόπος : Θεσσαλονίκη

http://cheapviewslikes.com http://youngwildfree.co

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Nemesis of Love Παρ 24 Ιουν 2011, 17:51

αναμενουμε στις οθονες μας!! xaxa
Nemesis of Love
Nemesis of Love
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 28687
Τοξότης Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Τόπος : Sydney, Australia

http://afoiaf.forumgreek.com/forum http://queen-of-winterfell.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Tania_Re Παρ 24 Ιουν 2011, 18:28

Ίσως να έχει ξαναγραφτεί αυτή η ιστορία αλλά εγώ
θα την ξαναμοιραστώ μαζί σας
γιατί είμαι 100% σίγουρη πως είναι πραγματική.

Το 1972, η πτηση 101 των Ανατολικων Αερογραμμων επεσε σε ενα βαλτο στη Φλοριντα, σκοτωνοντας 101
ανθρωπους. Αναμεσα τους και τους 2 πιλοτους: τον Bob Loft και τον Don Repo. Πρεπει να αναφερω οτι
πριν την συντριβη ο Repo ειχε κατεβει σε ενα μικρο θαλαμο (hellhole τον ονομαζαν), ακριβως κατω
απο την καμπινα, προκειμενου να ελεγξει γιατι το αεροσκαφος εχανε υψος.
Απο εκεινη την ημερα και επειτα, πολλες μαρτυριες αναφερουν τους δυο αυτους πιλοτους, να
εμφανιζονται παντα στο συγκεκριμενο τυπο αεροσκαφους. Ενω ενα L-1011 ηταν ετοιμο για απογειωση,
και ο μηχανικος πτησης ολοκληρωνε τον καθιερωμενο ελεγχο, ακουστηκε η φωνη του Repo:
"δεν χρειαζεται να κανεις δευτερο ελεγχο, τον εχω κανει εγω"
Να σημειωθει οτι το πληθος των μαρτυριων προερχεται απο ατομα σε εξαιρετικα καιριες θεσεις -
πιλοτους, αξιωματικους, ακομα και απο τον ιδιο τον αντιπροεδρο των Ανατολικων Αερογραμμων ο
οποιος μαλιστα περασε πανω απο μιση ωρα μιλωντας με τον Loft, νομιζοντας αρχικα οτι ηταν ο
δικος του κυβερνητης!

Μια αλλη περιπτωση ο Loft εμφανιστηκε μεσα στο αεροσκαφος μπροστα σε δεκαδες επιβατες, προκαλωντας
τετοιο πανικο, ωστε η πτηση ακυρωθηκε...λιγο αργοτερα πολλοι αναγνωρισαν τον Loft απο φωτογραφιες.
Αποδειχτηκε βλαβη στα υδραυλικα συστηματα του αεροσκαφους, που ισως να ειχε αποβει μοιραια στους
επιβατες...αμα η πτηση αυτη γινοταν...
Αλλη φορα μια αεροσυνοδος ειδε το προσωπο του Repo σε ενα φουρνο της μικρης κουζινας του αεροπλανου.
Καλεσε τον μηχανικο, ο οποιος παλιος φιλος του Repo, τον αναγνωρισε αμεσως. Τους ειπε να "προσεξουν
για κινδυνο πυρκαγιας στο αεροπλανο" Λιγο αργοτερα πριν την απογειωση παρουσιαστηκε βλαβη και φωτια
στον ενα κινητηρα, και η πτηση ακυρωθηκε...

Παρομοιες μαρτυριες εχουνε γινει κατα καιρους. Η τελευταιες δυο, το 1990 οι οποιες περιγραφουν εμφανιση του Repo σαν μηχανικο, και περιεργους
θορυβους απο τον θαλαμο κατω απο το πιλοτηριο (εκει οπου ειχε μπει ο Repo λιγο πριν συντριβει το
αεροσκαφος του)

Τελος, ενα χρονο μετα το θανατο του Repo, ενας κυβερνητης L-1011 ισχυριζεται οτι του εμφανιστηκε
τη στιγμη που το σκαφος περναγε μεσα απο ισχυρη καταιγιδα, και του ειπε "μην ανησυχεις...δεν θα
υπαρξουν αλλες πτωσεις L-1011...δεν θα επιτρεψουμε να συμβει"

Ο John Spencer εκανε προσφατα ερευνες και επιβεβαιωσε πως απο εκεινη την ημερα του δυστηχηματος,
το 1972, δεν υπηρξε άλλο ατυχημα στο συγκεκριμενο μοντελο αεροσκαφους...
Tania_Re
Tania_Re
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5055
Δίδυμος Ηλικία : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2010
Τόπος : Θεσσαλονίκη

http://cheapviewslikes.com http://youngwildfree.co

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Nemesis of Love Παρ 24 Ιουν 2011, 18:35

αχου, τι γλυκο!!!!!! αυτα ειναι καλα κ προστατευτικα φαντασματα!! 20!!!
Nemesis of Love
Nemesis of Love
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 28687
Τοξότης Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Τόπος : Sydney, Australia

http://afoiaf.forumgreek.com/forum http://queen-of-winterfell.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Celest Volturi Παρ 24 Ιουν 2011, 21:01

20!!!
Celest Volturi
Celest Volturi
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5395
Τοξότης Ηλικία : 29
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Τόπος : athens

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Roza Cullen Σαβ 25 Ιουν 2011, 16:43

20!!!Πραγματικα αξιζε που την διαβασα...
Roza Cullen
Roza Cullen
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 4115
Καρκίνος Ηλικία : 32
Ημερομηνία εγγραφής : 30/06/2010
Τόπος : οπου ειναι ο Εντουαρντ!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Sub-Zero Πεμ 18 Αυγ 2011, 03:55

Γεια σας... θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κάτι που έζησα όταν ήμουν πιο μικρός, περίπου το '98-'99 (δε θυμάμαι ακριβώς)το καλοκαίρι σε κατασκήνωση...
Το σκηνικό εκτυλίχθηκε στο χωριό Πορταριά του Πηλίου όπου και ήταν η κατασκήνωση που πήγα... Κάθε βράδυ μας μαζεύαν όλους έτσι σε ένα μέρος και ακούγαμε τραγούδια, χορεύαμε, μιλούσαμε κτλ.. αυτό το ονομάζαμε βραδινή ψυχαγωγία... το μέρος που ήμασταν ήταν κάπως μακριά από τους θαλάμους τους οποίους κοιμόμασταν και επίσης με τους θαλάμους δεν είχαμε καλή οπτική επαφή αφού ήταν και σε πιο ανηφορικό μέρος.... Οπως και κάθε βράδυ κατά τις 12 τελειώνει η βραδινή ψυχαγωγία και οι ομαδάρχες μας, μας είπαν σιγά σιγά να αρχίσουμε να ανεβαίνουμε για τους θαλάμους μας και να ετοιμαζόμαστε για ύπνο...(κάθε θάλαμος είχε περίπου 10 κρεβάτια)...Εγώ και η τότε παρέα μου ξεκινήσαμε απο τους πρώτους να ανεβαίνουμε προς τους θαλάμους.... αφού περπατήσαμε αρκετά και περίπου 30-50 μέτρα πριν φτάσουμε στο θάλαμο μας με το νούμερο 21 και ενώ τα φώτα που είχε ήταν σβηστά μέσα, διακρίναμε όλοι οτι υπήρχε μια μορφή με κάτι σα μαύρη καππα να φοράει πάνω του και είχε κατακόκκινα μάτια, τα οποία γύρισαν και μας κοίταξαν (ακόμη και τώρα 12 χρόνια μετά που το θυμάμαι και ανατριχιάζω και ας έφτασα 25 χρονών πια)... Προς στιγμήν παγώσαμε, μη πιστεύοντας αυτό που βλέπουμε, αλλά αμέσως μετά καταλάβαμε οτι δεν είναι φαντασία μας αφού το βλέπαμε ταυτόχρονα 5 άτομα... χωρίς δεύτερη σκέψη και παίρνοντας θάρρος επειδή ήμασταν αρκετοί, αρχίσαμε να τρέχουμε προς το θάλαμο φωνάζοντας και κάνοντας πολύ θόρυβο, μήπως και μπορέσουμε να δούμε απο πιο κοντά αυτό το πράγμα η νομίζοντας οτι θα το πιάναμε κιόλας... όπως ήταν φυσικό αυτό εξαφανίστηκε αμέσως περνόντας όμως απο τα πίσω παράθυρα του θαλάμου αν και ήταν κλειστά, και αυτό μας έκανε μεγάλη εντύπωση και μας προκάλεσε πιο πολύ φόβο...Έγινε πολύ θέμα εκείνη τη στιγμή... το είπαμε στους ομαδάρχες μας....ήρθε ο φύλακας, ο οποίος είπε οτι κανείς δεν ήταν πάνω στους θαλάμους και οτι είχε περάσει νωρίτερα περιπολία....Το γεγονός προκάλεσε τρόμο ακόμα και στους ομαδάρχες και εμείς αρνηθήκαμε να κοιμηθούμε στο θάλαμο 21 εκείνο το βράδυ αν και μας παρακαλούσαν να μπούμε μέσα και αν και μας υποσχέθηκε ο φύλακας να περνάει τακτικά το βράδυ....Τελικά φιλοξενηθήκαμε σε άλλον θάλαμο για να περάσει η νύχτα...Την άλλη μέρα κιόλας ζητήσαμε να μεταφερθούμε αλλού, δε θέλαμε με τίποτα να μένουμε πια στο νούμερο 21... Όπως και τελικά έγινε...Αφου πέρασαν μέρες απο το συμβάν και όλα πάλι κοιλούσαν στους κανονικούς ρυθμούς,,, και ενώ εμείς παίζαμε αμέριμνοι σε ένα δασάκι, κάτω απο ενα σορό απο φύλλα και μισοθαμμένο στο χώμα βρήκαμε μια καππα ή πανοφόρι όπως θέλετε πείτε το... έμοιαζε πολύ με την κάππα που φορούσε αυτή η περίεργη μορφή που είχαμε δει, και γιατί όχι ίσως να ήταν πράγματι το ίδιο... αλλά αυτό ποτέ δε το μάθαμε....Εμείς τότε πραγματικά χεστήκαμε απο φόβο με αυτό που βρήκαμε και το δείξαμε στους μεγάλους για να πειστούν οτι αυτό το πανοφόρι φορούσε αυτή η οντότητα που είδαμε...μας ρώτησαν που το βρήκαμε και πως....εμείς απαντήσαμε σε όλα.... Εγώ δεν ήθελα πια να είμαι εκεί, ήθελα να φύγω.... Όλα αυτά μου φαίνονταν πολύ περίεργα και τρομακτικά το πως τα δυο γεγονότα συνδέθηκαν μεταξύ τους.... Έλεγα απο μέσα μου...δε γίνετε κάτι τρέχει εδώ, πρώτα αυτή η μορφή και ύστερα να βρούμε στο δάσος το πανοφόρι το ίδιο που φορούσε??? τυχαίο??.....πολλά σκέφτηκα...απο το να ήταν μια κακόγουστη φάρσα και κάποιος ήθελε να μας τρομάξει ή να κλέψει (αλλά πως γίνετε να είχε κόκκινα μάτια?) μέχρι πραγματικά να ήταν φάντασμα..... Τέλος πάντων... λίγο πριν τελειώσει η κατασκήνωση και φύγουμε, 1-2 μέρες πριν, ο φύλακας μάζεψε εμένα και τη παρέα μου και μας είπε μια ιστόρια.... (ήταν χρόνια σε αυτήν τη δουλειά)..... μας είπε οτι 7-8 χρόνια νωρίτερα το '91 βρήκαν ενα αγόρι πεθαμένο ενα πρωί στα λουτρά τα οποία ηταν ακριβώς πίσω απο τις τουαλέτες .......... που ήταν διπλά στο θάλαμο 21.....επίσημη αιτία θανάτου ήταν ανακοπή καρδιάς μας είπε... ποτέ δε μάθανε μας είπε πως το αγόρι βρέθηκε εκεί, και μες στη νύχτα κιόλας...γιατί μας είπε οτι ήταν πεθαμένο απο τη νύχτα εκεί.... κανείς δεν έμαθε τι το τράβηξε εκεί....Η εκδοχή της αστυνομίας ήταν οτι το αγόρι υπνοβατούσε και οτι σηκώθηκε το βράδυ και πήγε προς τα εκεί, και οτι μάλλον απο κάτι τρόμαξε και έπαθε ανακοπή...
Ηταν όμως έτσι?? απλά απο κάτι τρόμαξε??? ή μήπως κάτι άλλο??? μήπως το αγόρι πήγε απλά να κατουρήσει και είδε κάτι πολύ τρομακτικό και έπαθε ανακοπή??? πολλά ερωτηματικά ειχα στο κεφάλι μου.. και επίσης τη σχέση μπορεί να έχει αυτή η ιστορία με αυτο που είδαμε εμεις??? τι ήταν αυτό το μαύρο πράγμα που είδαμε? μήπως το φάντασμα του αγοριού? ή μήπως κάτι άλλο? μήπως ήταν αυτό που τρόμαξε και το αγόρι τότε, και πέθανε?... πολλά ερωτηματικά έχω, ακόμα και τώρα, τόσα χρόνια μετά....για ένα είμαι σίγουρος όμως, οτι αυτό που είδα ήταν 100% αληθινό δεν ήταν φαντασία μου αφού το είδαν και άλλοι 4 μαζί μου... αυτή την εμπειρία δε θα τη ξεχάσω ποτέ και όποτε περνάω απο αυτό το χωριό στο πήλιο, μιας και μένω κοντά, στο Βόλο,,, ακόμα ανατριχιάζω.....
Sub-Zero
Sub-Zero
Newbie
Newbie

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 4
Δίδυμος Ηλικία : 37
Ημερομηνία εγγραφής : 18/08/2011
Τόπος : Volos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Tania_Re Πεμ 18 Αυγ 2011, 04:01

Άι στο δ***ο με κοψοχόλιασες βραδιάτικα!(χωρίς παρεξήγηση) ::p
Τι ιστορία είναι αυτή, παναγιά μου.. aaaaa
Τώρα σοβαρά μιλάς? : :=/: :
Ελπίζω μονάχα να μας κάνεις πλάκα.. Pray
Βραδιάτικα τωρα, φοβάμαι και την σκιά μου με αυτό που άκουσα. :helpme:
Tania_Re
Tania_Re
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5055
Δίδυμος Ηλικία : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2010
Τόπος : Θεσσαλονίκη

http://cheapviewslikes.com http://youngwildfree.co

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Rosemarie Hathaway Πεμ 18 Αυγ 2011, 13:54

Πραγματικά η ιστοριά αξίζει 20.....είναι και αληθινή....παναγία μου...!
Rosemarie Hathaway
Rosemarie Hathaway
Moderator
Moderator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 8732
Ταύρος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2010
Τόπος : Στον κόσμο των ονείρων....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Nemesis of Love Πεμ 18 Αυγ 2011, 14:04

Νομιζω οτι οντως ειδατε αυτην την μορφη αλλα την καπα σας την εβαλαν εκει για να την βρειτε. Οπως ειπες, μια κακογουστη φαρσα. Γιατι αν αυτη η μορφη με την καπα και τα κοκκινα ματια περασε μεσα απο ενα κλειστο παραθυρο υπήρχε περιπτωση η κάπα του να ηταν απο υφασμα και να την παρατουσε σε εναν θαμνο??

Πολυ καλη ιστορια παντως και οπως ειπε και η Τινα, αξιζει 20!!
Nemesis of Love
Nemesis of Love
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 28687
Τοξότης Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Τόπος : Sydney, Australia

http://afoiaf.forumgreek.com/forum http://queen-of-winterfell.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Sub-Zero Πεμ 18 Αυγ 2011, 21:13

Παιδιά πραγματικά αυτό όλο είναι αληθινό, το έζησα ο ίδιος μαζί με άλλα άτομα το '98-'99 δεν θυμάμαι ακριβώς τη χρονιά.... αν δεν ήταν αληθινό πιστέψτε με, δε θα καθόμουν να γράφω όλο αυτό, και να κάνω το κόπο....είμαι 25 χρονών, δεν είμαι 10 να κάνω αστειάκια πια.... απλά ήθελα να μοιραστώ με εσάς την ιστορία που έζησα....και που αύριο,, μεθαύριο θα λέω και στα παιδιά μου, μιας και σε λίγο καιρό παντρεύομαι smile
Sub-Zero
Sub-Zero
Newbie
Newbie

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 4
Δίδυμος Ηλικία : 37
Ημερομηνία εγγραφής : 18/08/2011
Τόπος : Volos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Tania_Re Πεμ 18 Αυγ 2011, 21:39

Σου συνιστώ να μην του την πεις από νωρίς γιατί δεν
τα βλέπω μετά καλά τα παιδάκια..:D
Tania_Re
Tania_Re
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5055
Δίδυμος Ηλικία : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2010
Τόπος : Θεσσαλονίκη

http://cheapviewslikes.com http://youngwildfree.co

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Nemesis of Love Παρ 19 Αυγ 2011, 01:44

Παραδόξως...... αυγκινηθηκα


απλως να σου κανω μερικες ερωτησεις. την ιστορια τοτε την ειχατε πει στους μεγαλους, σωστα? την εμαθαν και τα παιδια? και μετα την καπα που βρηκατε την κρατησατε ή την αφήσατε εκει??

και κατι τελευταιο..... σκοπευεις να ξαναπάς εκει?
Nemesis of Love
Nemesis of Love
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 28687
Τοξότης Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Τόπος : Sydney, Australia

http://afoiaf.forumgreek.com/forum http://queen-of-winterfell.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Sub-Zero Παρ 19 Αυγ 2011, 14:17

ναι την ιστορία την είπαμε στους μεγάλους, και αρκετά παιδιά την έμαθαν γιατί έγινε μεγάλο θέμα τότε... αν και οι υπεύθυνοι της κατασκήνωσης προσπάθησαν να υποβαθμίσουν κάπως το γεγονός, προφανώς για να μην τρομοκρατηθούν όλοι...

όσο για την κάπα η τύχη της αγνοείται.... δεν θυμάμαι παιδιά ακριβώς αλλά νομίζω την κράτησαν οι υπεύθυνοι, νομίζω η διευθύντρια, μάλλον για να τη πετάξει...

όσο για την τελευταία ερώτηση... δεν ξέρω αν ακόμα λειτουργεί αυτή η κατασκήνωση ή αν έχει κλείσει πια οριστικά, μιας και πέρασαν πολλά χρόνια πια... αλλά αν και ακόμα να λειτουργεί, πως να πάω εγώ βρε εκεί? αφού είναι για παιδάκια μικρά.... βέβαια στο μέρος εκεί μπορώ να πάω.... αλλά όχι να μπώ πιο μέσα γιατί είναι περιφραγμένος ο χώρος....
Sub-Zero
Sub-Zero
Newbie
Newbie

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 4
Δίδυμος Ηλικία : 37
Ημερομηνία εγγραφής : 18/08/2011
Τόπος : Volos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Nemesis of Love Παρ 19 Αυγ 2011, 14:23

Sub-Zero έγραψε:ναι την ιστορία την είπαμε στους μεγάλους, και αρκετά παιδιά την έμαθαν γιατί έγινε μεγάλο θέμα τότε... αν και οι υπεύθυνοι της κατασκήνωσης προσπάθησαν να υποβαθμίσουν κάπως το γεγονός, προφανώς για να μην τρομοκρατηθούν όλοι...

όσο για την κάπα η τύχη της αγνοείται.... δεν θυμάμαι παιδιά ακριβώς αλλά νομίζω την κράτησαν οι υπεύθυνοι, νομίζω η διευθύντρια, μάλλον για να τη πετάξει...

όσο για την τελευταία ερώτηση... δεν ξέρω αν ακόμα λειτουργεί αυτή η κατασκήνωση ή αν έχει κλείσει πια οριστικά, μιας και πέρασαν πολλά χρόνια πια... αλλά αν και ακόμα να λειτουργεί, πως να πάω εγώ βρε εκεί? αφού είναι για παιδάκια μικρά.... βέβαια στο μέρος εκεί μπορώ να πάω.... αλλά όχι να μπώ πιο μέσα γιατί είναι περιφραγμένος ο χώρος....

απο αυτα που λες πιστευω οτι καποια παιδια αποφασισαν να αφησουν εκει την καπα. Τωρα θα μου πεις οτι βλεπω πολλες ταινιες αλλα εχω την αισθηση οτι μπορει να το εκαναν επιτιδες οι "μεγαλοι" και καλα για να τραβηξουν την προσοχη. Πώς λενε οι Σκοτσεζοι για την Νεσι? Ετσι θα ειχε και η κατασκηνωση ενα φαντασμα (και οχι τερας) σαν ατραξιον. Γιατι την ιστορια αυτην με το παιδι που σκοτωθηκε κοντα σε αυτον τον θαλαμο σαν την ειπε ενας απο τους μεγαλους. Δεν την ακουσατε κατα τυχη.

Και..... δεν εννοουσα να πας κατασκηνωση απλως αν μπορεις να επισκεφθεις το μερος οπου ηταν η κατασκηνωση
Nemesis of Love
Nemesis of Love
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 28687
Τοξότης Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Τόπος : Sydney, Australia

http://afoiaf.forumgreek.com/forum http://queen-of-winterfell.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από κατερινα καλεν Παρ 19 Αυγ 2011, 23:39

αμαν ρε χρηστο!!τρομαξα βραδιατικα.χεστηκα πανω μου μιλαμε!!που να το ζουσα κι ολας!και εμεις στην κατασκηνωσουμε εχουμε εναν που και καλα σκοτωσε ενα κοριτσακι με τσεκουρι και ενα σπιτι του διαβολου αλλα οχι και ετσι!!παναγια μου..ποιος θα ερθει να κοιμηθει μαζι μου τωρα;φοβαμαι.
οσο για το οτι παντρευεσαι,συγχαρητηρια και περιμενε να φτασουν τα 10 και πανω τα παιδια σου για να τους πεις την ιστορια γιατι αλλιως...
εγω σου βαζω 20!
κατερινα καλεν
κατερινα καλεν
Devoted Fan
Devoted Fan

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 760
Καρκίνος Ηλικία : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 05/04/2011
Τόπος : στην πολη φορκς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Sub-Zero Σαβ 20 Αυγ 2011, 03:21

και εγώ τι νομίζεις? δε χέστηκα τότε? μα πάρα πολύ.... και έκανα χρόνια να το ξεπεράσω......ερχόταν στο μυαλό μου σαν χείμαιρα, σαν κακός εφιάλτης συχνά.....

ευτυχώς όμως με το καιρό το ξεπέρασα, και τώρα το θυμάμαι απλά σαν μια ιστορία...

αλλά για να πω την αλήθεια, έστω και όταν πηγαίνω ή απλά περνάω απο το χωριό αυτό με πιάνει ενα ρίγος, ξυπνάν οι μνήμες....
Sub-Zero
Sub-Zero
Newbie
Newbie

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 4
Δίδυμος Ηλικία : 37
Ημερομηνία εγγραφής : 18/08/2011
Τόπος : Volos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από Jimmy Cullen... Σαβ 22 Οκτ 2011, 17:40

εγω πιστευω οτι αυτη η ιστορια ειναι πραγματι τρομακτικη και της βαζω φυσικα 20!.....αλλα εχω ξανα ακουσει για κατι τετοιο...... μια φιλη μου μας ειχε πει πως καποτε ηταν με κατι φιλες της και πανω σε μια ταρατσα ειδαν μια μορφη με κοκκινα ματια.... και την ειδαν ολες...... οπως εσυ με την τοτε παρεα σου . . .
Jimmy Cullen...
Jimmy Cullen...
Ultimate Fan
Ultimate Fan

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1046
Ταύρος Ηλικία : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 26/09/2011
Τόπος : Σίνδος (διπλα απο τη θεσ/νικη)

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τρομακτικές Ιστορίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Τρομακτικές Ιστορίες

Δημοσίευση από LilitCa Κυρ 23 Οκτ 2011, 14:08

Σε πιστεύω απόλυτα...Αυτόν που δεν πιστέυω είναι ο φύλακας... ::p Επαλυθεύσατε αν η ιστορία του ήταν αληθινή;;; : :=/: :
LilitCa
LilitCa
Obsessed Fan
Obsessed Fan

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 327
Παρθένος Ηλικία : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 21/09/2011
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 7 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης