Fandom World
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Translation-Language
English French German Spain Italian DutchRussian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Πρόσφατα Θέματα
» Elite
Stephenie Meyer - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 16 Μάης 2021, 16:21 από DeathView*

»  Gotham
Stephenie Meyer - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 16 Μάης 2021, 16:17 από DeathView*

» New Girl
Stephenie Meyer - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 16 Μάης 2021, 16:16 από DeathView*

» Suits
Stephenie Meyer - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 16 Μάης 2021, 16:16 από DeathView*

» La casa de papel
Stephenie Meyer - Σελίδα 3 EmptyΤετ 13 Ιαν 2021, 22:49 από DeathView*

» THE ROOKIE
Stephenie Meyer - Σελίδα 3 EmptyΤετ 13 Ιαν 2021, 22:42 από DeathView*

» …ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ (GIA PANTA) (2020)
Stephenie Meyer - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 14 Νοε 2020, 14:51 από DeathView*

» The Magicians
Stephenie Meyer - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 14 Νοε 2020, 14:43 από DeathView*

» ShadowHunters
Stephenie Meyer - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 14 Νοε 2020, 14:42 από DeathView*

» BODYGUARD
Stephenie Meyer - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 14 Νοε 2020, 14:39 από DeathView*

Εικονοθήκη


Stephenie Meyer - Σελίδα 3 Empty
Παρόντες χρήστες
26 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 26 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 545, στις Πεμ 01 Ιαν 2015, 15:59
Σύνδεση

Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου

Stephenie Meyer - Σελίδα 3 418afec4-819c-4713-9a94-595f02c65c61_zpsf167a6cb



Stephenie Meyer

+25
Maria Colden
κατερινα καλεν
katerina cullen
RosalieVamp
Marzaki Cullen
Nantia Hale_Biers
Jimmy Cullen...
kassi
Tania_Re
Kornilia PattinsonCullen
Victoria
dзспоiйа cцllел
White Lady
Nemesis of Love
teamedward96
ctella
Celest Volturi
Alice-Bella Cullen
Christian Ozera
Rosemarie Hathaway
Kajol
Anactaciaa_Rosetta Cullen
DeathView*
Maria Louiza Cullen
Roza Cullen
29 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Stephenie Meyer - Σελίδα 3 Empty Απ: Stephenie Meyer

Δημοσίευση από Kajol Πεμ 21 Οκτ 2010, 19:24

Αχ τι λεμε; Τι λεμε;
Kajol
Kajol
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6093
Τοξότης Ηλικία : 33
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Τόπος : Forks

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Stephenie Meyer - Σελίδα 3 Empty Απ: Stephenie Meyer

Δημοσίευση από Alice-Bella Cullen Πεμ 21 Οκτ 2010, 19:24

Τι λέμε?
Alice-Bella Cullen
Alice-Bella Cullen
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5318
Καρκίνος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 30/06/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Stephenie Meyer - Σελίδα 3 Empty Απ: Stephenie Meyer

Δημοσίευση από Kajol Πεμ 21 Οκτ 2010, 19:25

Μαλακιες!
Kajol
Kajol
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6093
Τοξότης Ηλικία : 33
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Τόπος : Forks

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Stephenie Meyer - Σελίδα 3 Empty Απ: Stephenie Meyer

Δημοσίευση από Alice-Bella Cullen Πεμ 21 Οκτ 2010, 19:25

Δεν είναι η πρώτη φορά...
Alice-Bella Cullen
Alice-Bella Cullen
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5318
Καρκίνος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 30/06/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Stephenie Meyer - Σελίδα 3 Empty Απ: Stephenie Meyer

Δημοσίευση από Kajol Πεμ 21 Οκτ 2010, 19:26

Ε καλα!
Kajol
Kajol
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6093
Τοξότης Ηλικία : 33
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Τόπος : Forks

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Stephenie Meyer - Σελίδα 3 Empty Απ: Stephenie Meyer

Δημοσίευση από Alice-Bella Cullen Πεμ 21 Οκτ 2010, 19:26

Το έχουμε κάνει ρουτίνα.
Alice-Bella Cullen
Alice-Bella Cullen
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5318
Καρκίνος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 30/06/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Stephenie Meyer - Σελίδα 3 Empty Απ: Stephenie Meyer

Δημοσίευση από Kajol Πεμ 21 Οκτ 2010, 21:42

Παντως τα αξιζει τα λεφτα. Ειναι πολυ καλη συγγραφεας!
Kajol
Kajol
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6093
Τοξότης Ηλικία : 33
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Τόπος : Forks

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Stephenie Meyer - Σελίδα 3 Empty Απ: Stephenie Meyer

Δημοσίευση από Alice-Bella Cullen Παρ 22 Οκτ 2010, 20:22

Και δημιουργεί τέλειους χαρακτήρες που τους ενσαρκώνουν ακόμα πιο τέλειοι ηθοποιοί!
Alice-Bella Cullen
Alice-Bella Cullen
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5318
Καρκίνος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 30/06/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Stephenie Meyer - Σελίδα 3 Empty Απ: Stephenie Meyer

Δημοσίευση από Kajol Παρ 22 Οκτ 2010, 21:28

Αχ ναι. Ειναι τετοιος ο τροπος γραφης της, τι να πω! Ειναι θεα η γυναικα!
Kajol
Kajol
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6093
Τοξότης Ηλικία : 33
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Τόπος : Forks

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Stephenie Meyer - Σελίδα 3 Empty Απ: Stephenie Meyer

Δημοσίευση από Alice-Bella Cullen Σαβ 23 Οκτ 2010, 09:24

Ειδικά ο Έντουαρντ... Δεν έχω λόγια....
Alice-Bella Cullen
Alice-Bella Cullen
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5318
Καρκίνος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 30/06/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Stephenie Meyer - Σελίδα 3 Empty Απ: Stephenie Meyer

Δημοσίευση από Kajol Κυρ 24 Οκτ 2010, 01:57

Ολοι οι χαρακτηρες για μενα ειναΙ μοναδικοι! Τοσο τελεια ατελης που ειναι σαν πραγματικοι ανθρωποι με αδυναμιες και ελλατωματα.
Kajol
Kajol
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6093
Τοξότης Ηλικία : 33
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Τόπος : Forks

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Stephenie Meyer - Σελίδα 3 Empty Απ: Stephenie Meyer

Δημοσίευση από Alice-Bella Cullen Κυρ 24 Οκτ 2010, 10:51

Ακόμα και η Μπέλα, Βιβή?? :hey you:
Alice-Bella Cullen
Alice-Bella Cullen
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5318
Καρκίνος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 30/06/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Stephenie Meyer - Σελίδα 3 Empty Απ: Stephenie Meyer

Δημοσίευση από Kajol Κυρ 24 Οκτ 2010, 15:28

ΟΛΟΙ!!!! Κουμπαρα μην μπερδευεις την Μπελλα με την ηθοποιο που την υποδυεται....
Kajol
Kajol
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6093
Τοξότης Ηλικία : 33
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Τόπος : Forks

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Stephenie Meyer - Σελίδα 3 Empty Συχνές Ερωτήσεις Για το Twilight απο την Στεφανι

Δημοσίευση από Kajol Τετ 10 Νοε 2010, 03:17

Τι σημαίνει το μήλο;
Το μήλο στο εξώφυλλο του Λυκόφωτος αντιπροσωπεύει τον "απαγορευμένο καρπό". Χρησιμοποίησα απόσπασμα από τις γραφές (Γένεσις) -αμέσως μετά τα περιεχόμενα- γιατί λατρεύω τη φράση "του ξύλου του γινώσκειν καλόν και πονηρόν". Δεν είναι ακριβώς αυτό με το οποίο καταλήγει η Μπέλλα; Μια λειτουργική γνώση του τι είναι καλό και τι είναι κακό. Το ωραίο με το μήλο είναι που έχει τόσες πολλές συμβολικές ρίζες. Έχεις το μήλο στη Χιονάτη, μια δαγκωματιά και μένεις παγωμένος για πάντα σε μια κατάσταση που μοιάζει πολύ με το θάνατο χωρίς να είναι... Μετά έχεις τον Πάρη και το χρυσό μήλο της Έριδας στην ελληνική μυθολογία -δείτε πόσους μπελάδες ξεκίνησαν μ' εκείνο. Τα μήλα είναι πολύπλευρα φρούτα. Και τέλος, μου αρέσει η όμορφη απλότητα της φωτογραφίας. Για μένα σημαίνει: επιλογή.


Γιατί διάλεξες τον τίτλο Λυκόφως;
Το Λυκόφως δεν ήταν το πιο εύκολο βιβλίο να του δώσω τίτλο. Όταν ξεκίνησα να στέλνω το χειρόγραφο σε εκδότες, το είχα ονομάσει Φορκς, μη έχοντας καμία καλύτερη ιδέα. Το πρώτο πράγμα που συμβούλευσε η ατζέντης μου ήταν ότι ο τίτλος έπρεπε να αλλάξει. Δοκιμάσαμε πολλούς διαφορετικούς τίτλους, και δε νιώθαμε κανένα να μεταδίδει το σωστό συναίσθημα. Σκεφτόμασταν ανταλλάζοντας e-mail για καμιά βδομάδα. Η λέξη λυκόφως ήταν σε μια λίστα από "ατμοσφαιρικές λέξεις" που της είχα στείλει. Παρόλο που ο σκοπός ήταν οι λέξεις αυτές να χρησιμοποιηθούν σε συνδυασμό με κάτι άλλο, η λέξη λυκόφως ξεχώριζε και για τις δυο μας. Δεν είναι απολύτως τέλεια. Για να είμαι ειλικρινής, δε νομίζω ότι υπάρχει ο τέλειος τίτλος για αυτό το βιβλίο (ή αν υπάρχει εγώ δεν τον έχω ακούσει). Όταν κοιτάζω τίτλους που έχουν χρησιμοποιήσει σε άλλες χώρες (π.χ.: Γερμανία Bis zum Morgengrauen που είναι "Μέχρι την Αυγή" ή "Δαγκωματιά" αν προσθέσεις ακόμα ένα "s" για να το κάνεις "biss" (μπορείτε να δείτε το γερμανικό εξώφυλλο εδώ, Φινλανδία: "Πειρασμός", Γαλλία "Γοητεία" και η Ιαπωνία που το έχει χωρίσει σε τρία ξεχωριστά βιβλία "Το Αγόρι που Αγαπώ είναι Βρικόλακας" "Το Αίμα έχει Γεύση Λύπης" και "Η Οικογένεια Βρικολάκων στο Σκοτάδι"), μου φαίνεται πως μπορεί να έχω δίκιο σ'αυτό. (Και η Νέα Σελήνη και η Έκλειψη ήταν πολύ πιο εύκολο να τους δώσω τίτλο, και επίσης οι τίτλοι τους ταιριάζουν καλύτερα.)


Γιατί αρέσει η Μπέλλα σε όλα τα αγόρια στο Γυμνάσιο Φορκς αφού υποτίθεται πως η εμφάνισή της είναι μέτρια; Είναι όμορφη ή όχι;

Μερικά κομμάτια από τις εμπειρίες της Μπέλλα στηρίζονται στην πραγματική ζωή (τη δική μου ζωή, για να είμαι ακριβής) έτσι ώστε τα φανταστικά στοιχεία της ιστορίας να στέκονται σε χειροπιαστή πραγματικότητα. Η ειρωνεία είναι πως πολλές από τις λεπτομέρειες που είναι εκατό τοις εκατό πραγματικές, είναι αυτές που προκαλούν τις περισσότερες ερωτήσεις (όπως γλαφυρά δείχνουν κάποιες θυμωμένες κριτικές μου στο ’μαζον). Σε αυτή τη συγκεκριμένη περίπτωση, έπλασα τη μετακόμιση της Μπέλλα στο Φορκς, βασιζόμενη στη δική μου πραγματική μετακίνηση από το γυμνάσιο στο κολέγιο. (Προειδοποίηση για προσωπική ιστορία!) Έχω αναφέρει στο βιογραφικό μου πως πήγα γυμνάσιο στο Σκότσντεϊλ της Αριζόνα, το οποίο είναι το Μπέβερλι Χιλς της Αριζόνα (φέρτε στο μυαλό σας το γυμνάσιο στην ταινία Clueless). Στο γυμνάσιο, ήμουν ντροπαλή σαν ποντικάκι, και περνούσα εντελώς απαρατήρητη. Είχα πολλές καταπληκτικές φίλες, αλλά δεν μπορώ να πω ότι τα Υ χρωματοσώματα ασχολούνταν καθόλου μαζί μου. Μετά πήγα κολέγιο στο Πρόβο της Γιούτα. Λοιπόν, ακούστε να δείτε, οι μετοχές μου ανέβηκαν στα ύψη. Βλέπετε, η ομορφιά είναι πολύ πιο υποκειμενική απ' ό,τι νομίζουμε. Στο Σκότσντεϊλ που ήμουν περιτριγυρισμένη από Μπάρμπι, ήμουν γύρω στο πέντε. Στο Πρόβο, που ήμουν περιτριγυρισμένη από κανονικούς ανθρώπους, ήμουν σαν οκτώ. Έβγαινα ραντεβού κάθε σαββατοκύριακο με όμορφα και ευφυή αγόρια (μερικά ονόματα των οποίων κατέληξαν στα βιβλία μου). Στην αρχή με μπέρδευε, γιατί εγώ ήξερα πως δεν υπήρχε τίποτα διαφορετικό σε μένα.
(Παρένθεση: μην αφήσετε κανένα να σας πει πως το γυμνάσιο υποτίθεται πως είναι διασκεδαστικό. Το γυμνάσιο είναι απλά για να το αντέξεις. Το κολέγιο είναι διασκεδαστικό.)
Επιστρέφουμε στην Μπέλλα. Ακολουθεί ένα μικρό κομμάτι από μια μελέτη χαρακτήρα που έχω κάνει. (Έγραψα το πρώτο κεφάλαιο του Λυκόφωτος από τη σκοπιά του Έντουαρντ, και βγήκε πολύ καλό, και τελικά το Midnight Sun θα εκδοθεί κι έτσι θα το διαβάσουν όλοι.)

Εδώ η πρώτη μέρα της Μπέλλα στο σχολείο περιγράφεται από την οπτική του Έντουαρντ ο οποίος μπορεί να διαβάζει τις σκέψεις. Εξηγεί τον ενθουσιασμό για την άφιξή της:
Σήμερα, όλες οι σκέψεις ήταν απορροφημένες από το ασήμαντο γεγονός της καινούριας προσθήκης στο μικρό σχολικό πληθυσμό. Πόσο εύκολα ξεσηκώθηκαν όλοι. Είχα δει το καινούριο πρόσωπο να επαναλαμβάνεται στη μία σκέψη μετά την άλλη, από όλες τις γωνίες. Ένα συνηθισμένο ανθρώπινο κορίτσι. Ο ενθουσιασμός για την άφιξή της ήταν κουραστικά προβλέψιμος -σαν να δείχνεις ένα γυαλιστερό αντικείμενο σε ένα παιδί. Τα μισά αγόρια σαν πρόβατα ήδη φανταζόντουσαν τους εαυτούς τους ερωτευμένους απλά και μόνο επειδή ήταν κάτι καινούριο στο μάτι.


Πώς είναι η Μπέλλα;

Δεν έβαλα λεπτομερή περιγραφή της Μπέλλα στο βιβλίο για να μπορεί πιο εύκολα ο αναγνώστης να μπαίνει στη θέση της. Ωστόσο, τόσο πολλοί μού έχουν κάνει την ερώτηση που αποφάσισα να σας πω πώς είναι η Μπέλλα στο δικό μου το μυαλό. Όμως θέλω να τονίσω πως η εμφάνιση της Μπέλλα είναι ανοιχτή υπόθεση για τον κάθε αναγνώστη.
Στο μυαλό μου, η Μπέλλα έχει πολύ ανοιχτόχρωμη επιδερμίδα, με μακριά, ίσια, σκούρα καστανά μαλλιά και σοκολατί καστανά μάτια. Το πρόσωπό της έχει σχήμα καρδιάς -φαρδύ μέτωπο με τα μαλλιά της να σχηματίζουν μια μυτούλα στη μέση, μεγάλα μάτια με μεγάλη απόσταση μεταξύ τους, έντονα ζυγωματικά, και μετά μια λεπτή μύτη και στενό σαγόνι με μυτερό πηγούνι. Τα χείλη της είναι λίγο δυσανάλογα, είναι κάπως πιο γεμάτα σε αναλογία με τη γραμμή του πηγουνιού της. Τα φρύδια της είναι πιο σκούρα από τα μαλλιά της και περισσότερο ίσια παρά καμπύλα. Είναι 1.62 m, λεπτή αλλά καθόλου μυώδης και ζυγίζει 52 κιλά. Έχει κοντά νύχια γιατί τα δαγκώνει. Ορίστε λοιπόν η πολύ λεπτομερής σας περιγραφή.


Στις κομμένες σκηνές περιγράφεις το φόρεμα του χορού της αποφοίτησης της Μπέλλα τόσο λεπτομερώς. Έχεις καμιά φωτογραφία;
Είχα! Δυστυχώς, χάθηκε στο Μεγάλο Κραχ Κομπιούτερ του '04. Έχω ψάξει σε σελίδες και σελίδες από εικόνες στο Google από την Εβδομάδα Μόδας Παρίσι 2003, αλλά δεν μπόρεσα να το ξαναβρώ. (Είχα και φωτογραφίες από τα φορέματα της ’Αλις και της Ρόζαλι επίσης από την πασαρέλα). Λυπάμαι!
Μια φίλη αναγνώστρια, η Μισέλ -που είναι και τρομερή ντετέκτιβ- κατάφερε να βρει (χρησιμοποιώντας μόνο την περιγραφή μου στις κομμένες σκηνές και το στοιχείο ότι είχα βρει τις φωτογραφίες από τα σλάιντ της Εβδομάδας Μόδας στο Παρίσι 2003) τις ακριβείς φωτογραφίες που χρησιμοποίησα όταν δημιουργούσα τα φορέματα για το χορό της αποφοίτησης για την Μπέλλα και την ’Αλις. Είμαι κυριολεκτικά κατάπληκτη που μπόρεσε να βρει το φόρεμα της Μπέλλα, αφού δεν είχα καν αναφέρει ότι στην αρχική φωτογραφία το φόρεμα ήταν ανοιχτό κίτρινο και όχι μπλε. Ορίστε: http://www.stepheniemeyer.com/twilight_faq.html#dress
Φόρεμα Μπέλλα Φόρεμα ’Αλις



Υπήρχε κάποιου είδους υπεραισθητικής σύνδεσης μεταξύ της Μπέλλα και του Έντουαρντ όταν αυτή άκουγε τις φωνές;
Όχι. Τόσο δυνατά προσπαθούσε η γνώση του υποσυνείδητου της Μπέλλα να διαπεράσει τις παράλογες ιδέες της, που δημιουργούσε μερικές πολύ πειστικές παραισθήσεις. Δε μου κάνει εντύπωση που πολλοί νόμιζαν, στην αρχή, πως ο Έντουαρντ ήταν με κάποιο τρόπο εκεί (ευσεβείς πόθοι από την πλευρά όλων μας). Ωστόσο, ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ εντύπωση που πολλοί συνέχισαν να το νομίζουν αφότου είχε συμβεί ένα συγκεκριμένο γεγονός το οποίο αποδείκνυε πέραν πάσης αμφιβολίας πως ο Έντουαρντ δε γνώριζε τα καθέκαστα στη ζωή της Μπέλλα. Μπορείτε να μαντέψετε ποιο; Ο Λόρεντ στο λιβάδι. Αν ο Έντουαρντ είχε έστω και την παραμικρή υπόνοια ότι η Βικτόρια είχε επιστρέψει για την Μπέλλα, όπου κι αν βρισκόταν στον πλανήτη, θα είχε επιστρέψει στο Φορκς μέσα στο επόμενο εικοσιτετράωρο.


Τι έσπασε ο Έντουαρντ στο σαλόνι μετά την ψηφοφορία;

Ο Έντουαρντ έσκισε στη μέση μια τηλεόραση πλάσματος 60 ιντσών που οι Κάλεν είχαν παραγγείλει από την Κορέα γιατί δεν ήταν ακόμα διαθέσιμη στις ΗΠΑ. Ο Έμετ εκνευρίστηκε κάπως.


Τι είδους λουλούδι είναι αυτό στο εξώφυλλο και τι σημαίνει;
Είναι η �τσαλακωμένη� τουλίπα. Όσο για το νόημα... αν έχετε διαβάσει τις Συχνές Ερωτήσεις για το Λυκόφως, θα ξέρετε πως το εξώφυλλο με το μήλο είχε ιδιαίτερη σημασία για μένα, και είχα ενεργή συμμετοχή στη διαδικασία επιλογής εξωφύλλου. Όμως αυτή μου η εμπειρία είναι μάλλον η εξαίρεση και όχι ο κανόνας στον εκδοτικό χώρο. Να κάτι που καλό είναι να έχετε υπόψη σας αν έχετε σκοπό να ξεκινήσετε καριέρα συγγραφέα: πολλά πράγματα που μπορεί να θεωρείτε πως υπόκεινται στον έλεγχό σας, δεν είναι έτσι. Τα εξώφυλλα, για παράδειγμα. Αυτά ανήκουν σε μεγάλο βαθμό στον εκδότη και στα τμήματα μάρκετινγκ και πωλήσεων. Έτσι δεν ξέρω τι σημαίνει η τουλίπα �δεν είχα καμία σχέση με αυτή την επιλογή.


Τι έπαθαν τα μαλλιά της Λόρεν;
Χαχα! Αυτό το απόλαυσα όταν το φαντάστηκα �μακάρι να είχε χωρέσει κάπου μέσα στο βιβλίο. Η Λόρεν έπεσε θύμα στη γνωστή απάτη �ανακάλυψη μοντέλου στο Mall�. Ένας υποτιθέμενος ατζέντης πλησίασε τη Λόρεν σε ένα εμπορικό κέντρο και της είπε ότι ήταν γεννημένη για μοντέλο. Η Λόρεν το έχαψε. Ο ατζέντης τής είπε πως αν έκανε κάτι εξτρίμ με τα μαλλιά της, και έβγαζε μερικές επαγγελματικές φωτογραφίες, το μέλλον της ήταν εξασφαλισμένο. Η Λόρεν ακολούθησε τις οδηγίες �πληρώνοντας δεκαπέντε χιλιάδες δολάρια για τις φωτογραφίες που έβγαλε ο συνεταίρος του ατζέντη�και περίμενε να πάρει μπρος η καριέρα της. Ακόμα περιμένει. Χα!


Σε τι αναφέρεται ο τίτλος; Είναι αναφορά για τους λυκάνθρωπους;

Όχι. Ο όρος �νέα σελήνη� αναφέρεται στη φάση της σελήνης που είναι το αντίθετο της πανσέληνου. Είναι η φάση που ο ήλιος είναι στην αντίθετη πλευρά του φεγγαριού από εμάς και έτσι η φωτεινή πλευρά του φεγγαριού είναι η αθέατη. Αυτή είναι η πιο σκοτεινή νύχτα. Η Νέα Σελήνη είναι η πιο σκοτεινή περίοδος στη ζωή της Μπέλλα.
Kajol
Kajol
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6093
Τοξότης Ηλικία : 33
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Τόπος : Forks

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Stephenie Meyer - Σελίδα 3 Empty Απ: Stephenie Meyer

Δημοσίευση από Celest Volturi Τετ 10 Νοε 2010, 14:45

μ αρεσουν τρελα τα φορεματα!!!!!!

Celest Volturi
Celest Volturi
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5395
Τοξότης Ηλικία : 29
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Τόπος : athens

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Stephenie Meyer - Σελίδα 3 Empty Απ: Stephenie Meyer

Δημοσίευση από Kajol Τετ 10 Νοε 2010, 17:17

Ειναι καλο που διενι καποιες απαντησεις. Ετσι εχουμε λιγο πιο ολοκληρωμενη αποψη για το μυθιστορημα.
Kajol
Kajol
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6093
Τοξότης Ηλικία : 33
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Τόπος : Forks

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Stephenie Meyer - Σελίδα 3 Empty Απ: Stephenie Meyer

Δημοσίευση από ctella Παρ 07 Ιαν 2011, 22:59

συμφωνω και με τις 2 σας....τα φορεματα ειναι υπεροχα και ειναι πολυ καλο που απανταει σε καθε ερωτηση
ctella
ctella
Devoted Fan
Devoted Fan

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 555
Ταύρος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 04/01/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Stephenie Meyer - Σελίδα 3 Empty 4 καινιούργια βιβλία από τη Στέφανι Μέγιερ?

Δημοσίευση από Rosemarie Hathaway Δευ 24 Ιαν 2011, 15:59

Ακολουθώντας τον παρακάτω σύνδεσμο θα μείνετε έτσι! aaaaa aaaaa aaaaa
http://socialplant.com/enews/

Συμφωνα με αυτό λέγεται ότι η Στέφανι Μέγιερ θα γράψει τέσσερα ολοκαίνουργια βιβλία για το twilight με παλιούς και καινούργιους χαρακτήρες! :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow:

Λοιπόν, πως είστε? Όλα καλά? Να σας φέρω ένα ποτήρι νερό? ::p
Rosemarie Hathaway
Rosemarie Hathaway
Moderator
Moderator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 8732
Ταύρος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2010
Τόπος : Στον κόσμο των ονείρων....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Stephenie Meyer - Σελίδα 3 Empty Απ: Stephenie Meyer

Δημοσίευση από Alice-Bella Cullen Δευ 24 Ιαν 2011, 17:08

Δεν ξέρω-αν είναι αλήθεια, βέβαια-αν θα είναι καλό. Καλά τα happy ends και τα λοιπά, αλλά δεν θα είναι καλό να τα προσαρμόσει όλα στις επιθυμίες των φαν. Ήδη το τέλος είναι αισιόδοξο και ότι ήθελαν οι φαν, οπότε δεν πιστεύω 'ότι είναι σκόπιμο να συνεχίζει να γράφει τα ίδια και τα ίδια...
Alice-Bella Cullen
Alice-Bella Cullen
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5318
Καρκίνος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 30/06/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Stephenie Meyer - Σελίδα 3 Empty Απ: Stephenie Meyer

Δημοσίευση από Celest Volturi Δευ 24 Ιαν 2011, 19:18

θα συμφωνησω με την απο πανω. τωρα η ιστορια εληξε το βρισκω τελειως ανουσιο να τα γραψει τεσσερα νεα βιβλια που να περιεχουν λυκοφως
Celest Volturi
Celest Volturi
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5395
Τοξότης Ηλικία : 29
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Τόπος : athens

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Stephenie Meyer - Σελίδα 3 Empty Απ: Stephenie Meyer

Δημοσίευση από teamedward96 Δευ 24 Ιαν 2011, 20:07

χμμμ.... τσιρίδα; όχι!πανικό; όχι! τι πρέπει να κάνω;;;;
teamedward96
teamedward96
Obsessed Fan
Obsessed Fan

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 376
Δίδυμος Ηλικία : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 04/09/2010
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Stephenie Meyer - Σελίδα 3 Empty Απ: Stephenie Meyer

Δημοσίευση από Alice-Bella Cullen Δευ 24 Ιαν 2011, 20:13

Και να γράψει καινούργια, δεν νομίζω ότι θα μου προκαλέσει κάποιο ιδιαίτερο ενδιαφέρον, αφού θα είναι όλα ανακυκλωμένα. Για μένα είναι τζάμπα κόπος.
Alice-Bella Cullen
Alice-Bella Cullen
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5318
Καρκίνος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 30/06/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Stephenie Meyer - Σελίδα 3 Empty Απ: Stephenie Meyer

Δημοσίευση από Rosemarie Hathaway Τρι 25 Ιαν 2011, 13:56

Τι να πω...ο χρόνος θα δείξει!
Rosemarie Hathaway
Rosemarie Hathaway
Moderator
Moderator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 8732
Ταύρος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2010
Τόπος : Στον κόσμο των ονείρων....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Stephenie Meyer - Σελίδα 3 Empty Απ: Stephenie Meyer

Δημοσίευση από Alice-Bella Cullen Τρι 25 Ιαν 2011, 14:11

Αν τα γράψει, λογικά θα είναι μετά το τέλος της Χαραυγής.
Alice-Bella Cullen
Alice-Bella Cullen
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 5318
Καρκίνος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 30/06/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Stephenie Meyer - Σελίδα 3 Empty Απ: Stephenie Meyer

Δημοσίευση από Rosemarie Hathaway Τρι 25 Ιαν 2011, 14:27

Ναι λογικά! Αλλά το μυαλό μου δεν μπορεί να πάει στο τι άλλο μπορεί να γράψει. Βέβαια, Στέφανι είναι αυτή οπότε μπορέι να μας εκπλήξει θετικά!
Rosemarie Hathaway
Rosemarie Hathaway
Moderator
Moderator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 8732
Ταύρος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2010
Τόπος : Στον κόσμο των ονείρων....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης