Fandom World
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Translation-Language
English French German Spain Italian DutchRussian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Πρόσφατα Θέματα
» Elite
Φίλες να σου πετύχουν!!! EmptyΚυρ 16 Μάης 2021, 16:21 από DeathView*

»  Gotham
Φίλες να σου πετύχουν!!! EmptyΚυρ 16 Μάης 2021, 16:17 από DeathView*

» New Girl
Φίλες να σου πετύχουν!!! EmptyΚυρ 16 Μάης 2021, 16:16 από DeathView*

» Suits
Φίλες να σου πετύχουν!!! EmptyΚυρ 16 Μάης 2021, 16:16 από DeathView*

» La casa de papel
Φίλες να σου πετύχουν!!! EmptyΤετ 13 Ιαν 2021, 22:49 από DeathView*

» THE ROOKIE
Φίλες να σου πετύχουν!!! EmptyΤετ 13 Ιαν 2021, 22:42 από DeathView*

» …ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ (GIA PANTA) (2020)
Φίλες να σου πετύχουν!!! EmptyΣαβ 14 Νοε 2020, 14:51 από DeathView*

» The Magicians
Φίλες να σου πετύχουν!!! EmptyΣαβ 14 Νοε 2020, 14:43 από DeathView*

» ShadowHunters
Φίλες να σου πετύχουν!!! EmptyΣαβ 14 Νοε 2020, 14:42 από DeathView*

» BODYGUARD
Φίλες να σου πετύχουν!!! EmptyΣαβ 14 Νοε 2020, 14:39 από DeathView*

Εικονοθήκη


Φίλες να σου πετύχουν!!! Empty
Παρόντες χρήστες
33 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 33 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 545, στις Πεμ 01 Ιαν 2015, 15:59
Σύνδεση

Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου

Φίλες να σου πετύχουν!!! 418afec4-819c-4713-9a94-595f02c65c61_zpsf167a6cb



Φίλες να σου πετύχουν!!!

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Φίλες να σου πετύχουν!!! Empty Φίλες να σου πετύχουν!!!

Δημοσίευση από Chihiro Τρι 24 Απρ 2012, 20:31

Πριν κάτι μήνες έκανα παρέα με κάτι κοπέλες...
(Είναι αρκετά μεγάλη ιστορία αλλά χρειάζομαι μία συμβουλή)
Λοιπόν η παρέα περιλάμβανε εμένα την Μ, την Α, τη Σ (που κάνουμε ακόμα παρέα) την Αν και την Θ! Η Αν από πολύ μικρή έκανε παρέα με μία άλλη κοπέλα την Αθ. αλλά την παράτησε για να βγαίνει με τη Θ και κάπως έτσι μπήκε στη παρέα μας. Εγώ εντομεταξύ έκανα παρέα με την Αθ και την Αν στη 2α γυμνασίου, αλλά έκοψα μαζί τους, γιατί ήταν αυταρχικές και ήθελαν να περνάει το δικό τους. Κυρίως η Αν! Τα άλλα κορίτσια (Μ,Α,Σ) συμφωνούσαν μαζί μου γιατί της ήξεραν καλά αλλά η Θ ήθελε να κάνει παρέα μαζί της για να βγαίνουν. Η Θ εντομεταξύ είναι μία!!!! Δυπρόσωπη, κακιά (ΠΟΛΥ), βρίζει σαν ταλιγκέρης (και όχι τίποτα άλλο, αλλά με έβριζε-για πλάκα -.^- μπροστά στους γονείς μου και έμειναν οι άνθρωποι) και ό,τι άλλο μπορείτε να φανταστείτε! (για να σας δώσω να καταλάβετε ένας τουρίστας που τον ήξερε μόνο λίγες μέρες της ζήτησε να του κάτσει και αυτή ήθελε. Παρθένα τώρα και αυτός της το ζήτησε με πολύ χυδαίο τρόπο από όσο μας είχε πει...τέσπα!) Με τα πολλά η Θ με την Αν δέθηκαν για τα καλά και έγινε σαν το μούτρα της η Αν! Έβγαιναν συνέχεια, ντύνονταν προκλητικά, χόρευαν σαν...) Άστε τα! Η Αθ. είχε μείνει μόνη της και ξεκίνησα να κάνω παρέα μαζί της γιατί μου φαινόταν καλή κοπέλα και είμαστε 3ες ξαδέρφες(όπως και με την Αν) Η Αθ έλεγε όλα τα παραπονα της σε εμένα!!! Έλεγε που δεν της λέγαμε να βγαίνουμε τόσο καιρό-δεν κάναμε παρέα έλεος!!- και ότι η Αν έγινε τσουλ@κι και πως όλο το χωριό μιλάει γι αυτην και ότι δεν κωλονει και θα της τα πει και στο κάτω-κάτω χέστηκε αν μείνει χωρίς φίλες γιατί μπορεί να επιβιώσει έλεγε!!!!
Με τον καιρό η Αν κατάλαβε τον χαρακτήρα της Θ και ήθελε να κόψει μαζί της όπως και όλες-εγώ με την Αθ είχαμε γίνει σαν κολλητές αυτό το διάστημα-. Κόψαμε λοιπόν μαζί με την Θ και όλα ηταν μια χαρά. Η Αθ έκανε περισσότερη παρέα με την Αν παλί, αλλά εμένα δεν με ενοχλούσε! Μια μερα η Αθ ήθελε να βγαίναμε αλλά ο καιρός ήταν χάλια (βροχές, αστραπές άστε τα) και Α πήρε τηλ εμένα την Μ και τη Σ για να πάμε στο σπίτι της για dvd. Εδω να σημειώσω ότι η Α δεν είχε ανοιχτει τοσο στην Αθ και την Αν και όσο να ναι δεν αισθανονταν άνετα μαζί τους. Εγω με αυτες ήμασταν κάτι σαν κολλητές, αλλά και αυτές πήγαιναν η μία στο σπίτι της άλλης χωρίς να μου πούνε. Παιρνω που λέτε τηλ την Αθ να της πω ότι άκυρο το ποτάκι για σήμερα αφου και η Αν δεν αισθανόταν καλά γιατί είχε πάλι τα ψυχολογικά της για τον γκόμενο που την είχε παρατήσει εδώ και 3 μήνες -ενώ για εμένα αν της έλεγα για τον πρώην μου που είναι δύσκολη η κατάσταση επειδή τον βλέπω συνέχεια και δεν μου μιλάει, αυτή θα με έβριζε και θα έλεγε ότι βαρέθηκε να ακούει και πως δεν αξίζει πια- και δεν είχε καλό καιρό. Όλα οκ μέχρι που μπαίνω στο fb και άρχισε το κύρηγμα του τυπου "με την Αν ΒΓΑΙΝΕΙΣ με εμένα όχι"! Την ξαναπαίρνω λοιπόν τηλ φουλ τσαντισμένη και άρχιζω να της εξηγώ πως δεν ήταν έτσι και ότι αν δεν την πήγαινα όπως έλεγε θα έκοβα κάθε παρέα μαζί της. Πάω τη Δευτέρα στο σχολείο και δεν μου μιλούσαν και μετα η Αθ έκλεγε στη τάξη για ένα γκόμενο που γνώρισε μέσω φβ και την απειλούσε και για μένα που έλεγε ότι συμπεριφερόμουν εγωιστικά! Ποια? ΕΓΩ! που και ρούχα μου τους έδινα όποτε ήθελαν που μου τα χαλούσαν αλλά το βούλωνα που κλαψομου... για τον καθένα και εγώ τις άκουγα και τις έδινα συμβουλές και που όταν δεν ερχόταν στο σχολείο για 2 μέρες η Αθ πήρα τηλ να δω αν ήταν καλά! ενω εκείνη??? 1 εβδομαδα με 39 πυρετο και χεσμένη με είχαν!!!! Κόψαμε και με αυτές η Θ με ξαναπλησίαζε αλλά εγλω της μιλούσα πολύ επιφυλακτικά και τώρα ξανασμιξε η αγια τριάδα! Και μου κάνουν πόλεμο νεύρων!!! Η Αν με την Αθ σχολίασαν που είχα γράψει "Γεωργία + Νεκτάριος= <3" στον τείχο της τάξης μας (ήταν μικρό σχετικά και αν και ήξερα ότι δεν έπρεπε να το γράψω το ήθελα) ενώ εκείνη έχει γεμίσει χωρις υπερβολές όλο τον διάδρομο με το όνομα του πρώην της. Με αποκάλεσαν καθυστερημένο και ότι το πάιζω γκόμενα πραγμα που δεν ισχύει γιατί δεν έχω ΚΑΘΟΛΟΥ αυτοπεποίθηση!!! Και στο κάτω κάτω κάτι παιζόταν με τον Νεκτάριο και μου βγήκε να το γράψω εκείνη που κολλούσε? Τέσπα εκείνη τη μέρα που είδα τι είχε γράψει δίπλα σε αυτό έβαλα τα κλάματα και άρχισα να βρίζω γιατί δεν το περίμενα με την καμία από αυτές τις δύο να με αποκαλέσουν έτσι... Όταν κάναμε παρέα μου έλεγαν τα αντιθετα... ακόμα κλαίω αν και δεν πρέπει αλλά με πλήγωσαν πολύ. Αν ξέρατε πόση παρέα κάναμε και εσείς το ίδιο θα κάνατε στη θέση μου πιστεύω... σήμερα έμαθα από μία φίλη μου στο σχολείο ότι η Θ σχολίασε ότι γράφω "βιβλίο" -φανφιξιον- και έλεγε ότι ζήλεψα από την φίλη μου επειδή και εκείνη γράφει. εντομεταξύ εγλω το ξεκίνησα πριν ένα χρόνο σχεδόν αλλά δεν της είχα πεί τίποτα γιατί ήξερα τη σκρόφ@ είναι. Αλλά την έβαλε στην θέση της η φίλη μου! ειλίκρινά δεν ξέρω τι να κάνω.... και τώρα που το γράφω ακόμα κλαίω, και όχι για τη θ ΑΛΛΆ για τις άλλες 2 γιατί δεν το περίμενα.. Σας τα είπα όλα! Δεν άντεχα να τα έχω μέσα μου άλλο!!! σας παρακαλώ πείτε μου μία λύση!!! Δεν αντέχω άλλο!!!!
Chihiro
Chihiro
Fangirl Forever
Fangirl Forever

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 4242
Ζυγός Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011
Τόπος : Ρόδος

http://darklittlekitty.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλες να σου πετύχουν!!! Empty Απ: Φίλες να σου πετύχουν!!!

Δημοσίευση από elena98 Τρι 24 Απρ 2012, 21:26

Μπορεί να είμαι μικρότερη σου αλλά σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί τα έχω περάσει και εγώ!!! Μόνο του εγώ είχα μόνο μία φίλη και κανέναν άλλο γιατί μετά το δημοτικό όσες και όσους ήξερα με έγραψαν και δεν είχα κανένα!!! Μία λύση είχα εγώ και πέτυχε και με το παραπάνω!!!(τώρα μου ζητάνε αυτές να κάνουμε παρέα γιατί τα σπάσανε και μεταξύ τους!!!) Μην τους δίνεις καμία σημασία!!! Κάνε παρέα μόνο με τα ποιο κοντινά σου πρόσωπα !!! Και αν οι 2 αυτές κοπέλες ήταν πραγματικές φίλες σου θα μετανιώσουν και αν όχι απλά θα είσαι χαρούμενη που το ανακάλυψες τώρα και δεν θα το ανακαλύψεις αργότερα!!! Όσο για την Θ θα σου πρότεινα να την κρατήσεις σε απόσταση δεν την ξέρω μα από ότι περιέγραψες δεν είναι και το καλύτερο παιδί και μπορεί να σε κάνει χειρότερα!!! Και προσπάθησε να μην τους δίνεις ότι στεναχωριέστε!!! Απλά γράψτε!!!! Αν ήμουν μαζί σου τώρα θα σου έκανα μια αγκαλιά να αισθανθείς καλύτερα!!!(Όπως θα έκανα με την κολλητή μου!!!!)
elena98
elena98
Fangirl Forever
Fangirl Forever

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 2850
Κριός Ηλικία : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 17/04/2012
Τόπος : Το πρώτο αστέρι δεξιά το δεύτερο αριστερά και μετά όλο ευθεία

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλες να σου πετύχουν!!! Empty Απ: Φίλες να σου πετύχουν!!!

Δημοσίευση από Chihiro Τρι 24 Απρ 2012, 21:33

Έλενα σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Μάλλον αυτό θα κάνω, ή τουλάχιστον θα προσπαθήσω γιατί όσο και να σπάω το κεφάλι μου δεν σκέφτομαι κάτι άλλο...
Ειδικά με το τελευταίο που είπες ήδη με έκανες να αισθανθώ καλύτερα!
Θα ήθελα και εγώ τώρα να ήταν εδώ η κολλητή μου τώρα, αλλά δυστυχώς δεν μπορεί να είναι εδώ... Anyway σε ευχαριστώ και πάλι! : :) :

Ααα και κάτι άλλο. Το ξέρω ότι κάθε 3 και λίγο δημιουργώ τόπικ με τα προβλήματα μου, αλλά παιδιά πλέον σας αισθάνομαι δικούς μου ανθρώπους και ειλικρινά οι συμβουλές σας με βοηθούν πολύ!
Chihiro
Chihiro
Fangirl Forever
Fangirl Forever

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 4242
Ζυγός Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011
Τόπος : Ρόδος

http://darklittlekitty.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλες να σου πετύχουν!!! Empty Απ: Φίλες να σου πετύχουν!!!

Δημοσίευση από elena98 Τρι 24 Απρ 2012, 21:38

Γι' αυτό είμαστε εδώ!!! Εγώ ειδικά αν έχεις πρόβλημα θα είμαι εδώ για εσένα!!! Αν το χρειάζεσαι στέλνε μου και πμ !!! Πρέπει να κυλήσω γιατί μου το είπε ο πατέρας μου!!! Καληνύχτα!!!
elena98
elena98
Fangirl Forever
Fangirl Forever

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 2850
Κριός Ηλικία : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 17/04/2012
Τόπος : Το πρώτο αστέρι δεξιά το δεύτερο αριστερά και μετά όλο ευθεία

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλες να σου πετύχουν!!! Empty Απ: Φίλες να σου πετύχουν!!!

Δημοσίευση από Chihiro Τρι 24 Απρ 2012, 21:42

Καληνύχτα Έλενα μου! Σε ευχαριστώ! :hug:
Chihiro
Chihiro
Fangirl Forever
Fangirl Forever

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 4242
Ζυγός Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011
Τόπος : Ρόδος

http://darklittlekitty.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλες να σου πετύχουν!!! Empty Απ: Φίλες να σου πετύχουν!!!

Δημοσίευση από mariettoula Τρι 24 Απρ 2012, 22:19

Γεωργία μου θα συμφωνήσω με την Έλενα ..πρέπει να ξεκόψεις από αυτές αφού σου συμπεριφέρθηκαν με αυτόν τον τρόπο ...και φυσικά να κρατάς αποστάσεις από την άλλη κοπέλα γιατί όπως είπες δεν είναι και ο καλύτερος χαρακτήρας !!!
Πάντως είσαι τυχερή που κατάλαβες σχετικά νωρίς τι άνθρωποι είναι αυτές ...
Πάντως εγώ στεναχωρήθηκα πολύ με την κατάσταση που περνάς γιατί έχω περάσει και εγώ παρόμοια και πιστεύω ότι δεν αξίζουν ούτε ένα δάκρυ σου αυτές οι κοπέλες που δεν μπορούν να κατανοήσουν τι καλή φίλη έχουν ..(και εγώ όταν μάλωσα με την <<κολλητή >> έκλαιγα όλη την ημέρα για αυτή αλλά τώρα συνειδητοποιώ πως δεν άξιζε καθόλου ...)
mariettoula
mariettoula
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 7622
Σκορπιός Ηλικία : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 03/01/2012
Τόπος : Ρόδος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλες να σου πετύχουν!!! Empty Απ: Φίλες να σου πετύχουν!!!

Δημοσίευση από Chihiro Τρι 24 Απρ 2012, 22:24

Έχεις δίκιο Μαριεττούλα μου! Δεν αξίζουν τίποτα τέτοιο παλιοχαρακτήρες που είναι!
Μάλλον αυτή η τακτική είναι η καλύτερη αν και λίγο δύσκολή αν ακούς προσβλητικά σχόλια συνέχεια... Αλλά τι να κάνω; Θα το προσπαθήσω! Ευχαριστώ για τη συμβουλή! kiss


p.s. συγγνώμη που χρησιμοποίησα αρκετές βρισιές αλλά πιστέψτε με, έφτασα στο αμήν!
Chihiro
Chihiro
Fangirl Forever
Fangirl Forever

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 4242
Ζυγός Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011
Τόπος : Ρόδος

http://darklittlekitty.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλες να σου πετύχουν!!! Empty Απ: Φίλες να σου πετύχουν!!!

Δημοσίευση από mariettoula Τρι 24 Απρ 2012, 22:27

georgia_15 έγραψε:Έχεις δίκιο Μαριεττούλα μου! Δεν αξίζουν τίποτα τέτοιο παλιοχαρακτήρες που είναι!
Μάλλον αυτή η τακτική είναι η καλύτερη αν και λίγο δύσκολή αν ακούς προσβλητικά σχόλια συνέχεια... Αλλά τι να κάνω; Θα το προσπαθήσω! Ευχαριστώ για τη συμβουλή! kiss


p.s. συγγνώμη που χρησιμοποίησα αρκετές βρισιές αλλά πιστέψτε με, έφτασα στο αμήν!

ότι είναι δύσκολο είναι ...και εγώ στην αρχή όλο προσβλητικά σχόλια άκουγα για εμένα (βλέπεις η <<κολλητούλα >> μου πήγε και διέδωσε σε ολόκληρη σχεδόν την τάξη τι έγινε, φυσικά με την δική της εκδοχή ...) αλλά πρέπει να μην τις δίνεις σημασία και θα σταματήσουν !!είμαι σίγουρη ... smile

δεν πειράζει Γεωργία μου ... όλοι λίγο -πολύ σε καταλαβαίνουμε !!!
mariettoula
mariettoula
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 7622
Σκορπιός Ηλικία : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 03/01/2012
Τόπος : Ρόδος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλες να σου πετύχουν!!! Empty Απ: Φίλες να σου πετύχουν!!!

Δημοσίευση από Chihiro Τρι 24 Απρ 2012, 22:38

Έχεις δίκιο! Πόσο ακόμα θα ασχολούνται μαζί μου πια?
Δικές τους ζωές δεν έχουν? Μαριεττούλα μου ειδικά σε αυτή τη φάση που βρίσκομαι σε καταλαβαίνω απόλυτα για το τι πέρασες. Και εγώ αυτά που ζω είναι μαρτύριο. Αλλά όπως είπε και η Έλενα και εσύ πρέπει να αδιαφορήσω! Thanks για την κατανόηση! :grouphug:
Chihiro
Chihiro
Fangirl Forever
Fangirl Forever

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 4242
Ζυγός Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011
Τόπος : Ρόδος

http://darklittlekitty.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλες να σου πετύχουν!!! Empty Απ: Φίλες να σου πετύχουν!!!

Δημοσίευση από mariettoula Τρι 24 Απρ 2012, 22:44

georgia_15 έγραψε:Έχεις δίκιο! Πόσο ακόμα θα ασχολούνται μαζί μου πια?
Δικές τους ζωές δεν έχουν? Μαριεττούλα μου ειδικά σε αυτή τη φάση που βρίσκομαι σε καταλαβαίνω απόλυτα για το τι πέρασες. Και εγώ αυτά που ζω είναι μαρτύριο. Αλλά όπως είπε και η Έλενα και εσύ πρέπει να αδιαφορήσω! Thanks για την κατανόηση! :grouphug:

smile smile :grouphug:
mariettoula
mariettoula
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 7622
Σκορπιός Ηλικία : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 03/01/2012
Τόπος : Ρόδος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλες να σου πετύχουν!!! Empty Απ: Φίλες να σου πετύχουν!!!

Δημοσίευση από damianos Τετ 25 Απρ 2012, 06:35

Κατά τη γνώμη μου, όπως είπαν και παραπάνω δεν υπάρχει άλλη επιλογή από να μην τους μιλάς καθόλου.
Πάντως σκέψου το καλά, βρίσκοντας αν έχεις και εσύ κάποιο μερίδιο ευθύνης και αν το ανακαλύψεις δεν χρειάζεται να τους το πεις. Είναι αρκετά μεγάλες για να καταλαβαίνουν και να μην καλύπτουν το πρόβλημα βρίζοντάς σε ή ό,τι άλλο, αλλά να κάτσουν να αναλογιστούν και αυτές την κατάσταση. Αν και είμαι σίγουρος πως ποτέ δεν σκεφτούν που φταίνε εκείνες.

Επίσης θα σου πρότεινα ό,τι σου λένε ή ακούς μην αντιδράς καθόλου, -άλλωστε η σιωπή είναι η καλύτερη απάντηση για έναν ανόητο- και έτσι θα σταματήσουν μετά από λίγες εβδομάδες.

Αυτά από εμένα και σκέψου πριν κάνεις οτιδήποτε για να είσαι σίγουρη πως θα κάνεις το σωστό.

smile ckeekiss
damianos
damianos
Ultimate Fan
Ultimate Fan

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1398
Λέων Ηλικία : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 19/02/2012
Τόπος : Γη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλες να σου πετύχουν!!! Empty Απ: Φίλες να σου πετύχουν!!!

Δημοσίευση από Chihiro Τετ 25 Απρ 2012, 20:29

Δαμιανέ σε ευχαριστώ για τις συμβουλές!
Είμαι σίγουρη ότι και εγώ φταίω κάπου-αν και δεν ανακάλυψα ακόμα που-, αλλά και να το καταλάβαιναν η συμπεριφορά τους δεν επρόκειτο να άλλαζε και είμαι βέβαιη για αυτό!
Πάντως σήμερα αν και είχα πολλά νεύρα, δεν έδωσα καθόλου σημασία και προσπάθησα να ξεχαστώ με το να σκέφτομαι άλλα άσχετα. Αν και πρώτη μέρα που το κάνω με βοήθησε αρκετά μπορώ να πω, γιατί είχα το μυαλό μου απασχολημένο και έτσι δεν τις σκέφτηκα σχεδόν καθόλου. Θα συνεχίσω έτσι και όπως είπες και εσύ σε οποιοδήποτε υβριστικό σχόλιο δεν θα αντιδράσω και ακόμα και να με στενοχωρήσει δεν θα το δείξω, για να ικανοποιηθούν. Και όσο για το fanfiction που γράφω, ανακάλυψα από ποιο άτομο το έμαθε η Θ και θα φροντίσω να μάθει αυτό το άτομο σε λίγες μέρες ότι το σταμάτησα γιατί δεν έχω έμπνευση. Χίλιες φορές να ξέρουν ότι δεν ασχολούμαι με κάτι αυτό το καιρό, γιατί αυτό τους δίνει τροφή για σχόλια και τα σχόλια τους εκπέμπουν αρνητική ενέργεια προς εμένα. Καλύτερα να το γνωρίζουν λίγα άτομα και καλά ότι γράφω, γιατί το θεωρώ κάτι σημαντικό για εμένα, αφού γράφω για πρώτη φορά κάτι ανάλογο και θέλω να κάνω αρκετά καλή δουλειά.
Δεν ξέρω αν θα κάνω το σωστό, γι'αυτό αν θέλετε πείτε μου τη γνώμη σας!
Chihiro
Chihiro
Fangirl Forever
Fangirl Forever

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 4242
Ζυγός Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011
Τόπος : Ρόδος

http://darklittlekitty.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλες να σου πετύχουν!!! Empty Απ: Φίλες να σου πετύχουν!!!

Δημοσίευση από mariettoula Τετ 25 Απρ 2012, 22:35

georgia_15 έγραψε:Δαμιανέ σε ευχαριστώ για τις συμβουλές!
Είμαι σίγουρη ότι και εγώ φταίω κάπου-αν και δεν ανακάλυψα ακόμα που-, αλλά και να το καταλάβαιναν η συμπεριφορά τους δεν επρόκειτο να άλλαζε και είμαι βέβαιη για αυτό!
Πάντως σήμερα αν και είχα πολλά νεύρα, δεν έδωσα καθόλου σημασία και προσπάθησα να ξεχαστώ με το να σκέφτομαι άλλα άσχετα. Αν και πρώτη μέρα που το κάνω με βοήθησε αρκετά μπορώ να πω, γιατί είχα το μυαλό μου απασχολημένο και έτσι δεν τις σκέφτηκα σχεδόν καθόλου. Θα συνεχίσω έτσι και όπως είπες και εσύ σε οποιοδήποτε υβριστικό σχόλιο δεν θα αντιδράσω και ακόμα και να με στενοχωρήσει δεν θα το δείξω, για να ικανοποιηθούν. Και όσο για το fanfiction που γράφω, ανακάλυψα από ποιο άτομο το έμαθε η Θ και θα φροντίσω να μάθει αυτό το άτομο σε λίγες μέρες ότι το σταμάτησα γιατί δεν έχω έμπνευση. Χίλιες φορές να ξέρουν ότι δεν ασχολούμαι με κάτι αυτό το καιρό, γιατί αυτό τους δίνει τροφή για σχόλια και τα σχόλια τους εκπέμπουν αρνητική ενέργεια προς εμένα. Καλύτερα να το γνωρίζουν λίγα άτομα και καλά ότι γράφω, γιατί το θεωρώ κάτι σημαντικό για εμένα, αφού γράφω για πρώτη φορά κάτι ανάλογο και θέλω να κάνω αρκετά καλή δουλειά.
Δεν ξέρω αν θα κάνω το σωστό, γι'αυτό αν θέλετε πείτε μου τη γνώμη σας!

Στο θέμα με τα fanfictions δεν ξέρω αν έχεις δίκαιο γιατί έτσι θα περάσει το δικό τους και θα βγουν και από πάνω και θα λένε ότι είχαν δίκαιο που έλεγαν ότι εσύ της πήρες την ιδέα ,και μπορεί κιόλας να μην σταματήσουν τα αρνητικά σχόλια αλλά να τα αυξήσουν ...καλύτερα πιστεύω να το αφήσεις το θέμα ως έχει ...βέβαια δεν ξέρω αν έχω και δίκαιο γιατί και η άποψη σου είχε κάποιο νόημα ... : :=/: :
mariettoula
mariettoula
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 7622
Σκορπιός Ηλικία : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 03/01/2012
Τόπος : Ρόδος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλες να σου πετύχουν!!! Empty Απ: Φίλες να σου πετύχουν!!!

Δημοσίευση από damianos Πεμ 26 Απρ 2012, 06:52

Εγώ πιστεύω πως ό,τι και να αποφασίσεις -όπως το να έχεις αυτογνωσία και με το πρόβλημα με τα fanfictions- να το κάνεις για να είσαι εσύ και να αισθάνεσαι καλά. Δεν θα έπρεπε να σε ενδιαφέρουν αν θα σε σχολιάσουν ούτε να εξηγήσεις οτιδήποτε σε κάποιον, αφού θα ξέρεις πως είναι το σωστό για 'σένα.
damianos
damianos
Ultimate Fan
Ultimate Fan

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1398
Λέων Ηλικία : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 19/02/2012
Τόπος : Γη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλες να σου πετύχουν!!! Empty Απ: Φίλες να σου πετύχουν!!!

Δημοσίευση από Chihiro Πεμ 26 Απρ 2012, 15:47

Τελικά δεν είπα τίποτα... Δεν ξέρω αλλά νομίζω πως αυτό είναι το σωστό
Chihiro
Chihiro
Fangirl Forever
Fangirl Forever

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 4242
Ζυγός Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011
Τόπος : Ρόδος

http://darklittlekitty.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλες να σου πετύχουν!!! Empty Απ: Φίλες να σου πετύχουν!!!

Δημοσίευση από Chihiro Πεμ 26 Απρ 2012, 15:47

Τελικά δεν είπα τίποτα... Δεν ξέρω αλλά νομίζω πως αυτό είναι το σωστό
Chihiro
Chihiro
Fangirl Forever
Fangirl Forever

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 4242
Ζυγός Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011
Τόπος : Ρόδος

http://darklittlekitty.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλες να σου πετύχουν!!! Empty Απ: Φίλες να σου πετύχουν!!!

Δημοσίευση από maria99cool Πεμ 26 Απρ 2012, 22:59

mariettoula έγραψε:Γεωργία μου θα συμφωνήσω με την Έλενα ..πρέπει να ξεκόψεις από αυτές αφού σου συμπεριφέρθηκαν με αυτόν τον τρόπο ...και φυσικά να κρατάς αποστάσεις από την άλλη κοπέλα γιατί όπως είπες δεν είναι και ο καλύτερος χαρακτήρας !!!
Πάντως είσαι τυχερή που κατάλαβες σχετικά νωρίς τι άνθρωποι είναι αυτές ...
Πάντως εγώ στεναχωρήθηκα πολύ με την κατάσταση που περνάς γιατί έχω περάσει και εγώ παρόμοια και πιστεύω ότι δεν αξίζουν ούτε ένα δάκρυ σου αυτές οι κοπέλες που δεν μπορούν να κατανοήσουν τι καλή φίλη έχουν ..(και εγώ όταν μάλωσα με την <<κολλητή >> έκλαιγα όλη την ημέρα για αυτή αλλά τώρα συνειδητοποιώ πως δεν άξιζε καθόλου ...)
Γεωργια μου σορρυ που αργισαμολις τωρα το διαβασα και εγω εχω την ιδιαγνωμη με την mariettoula και την elena γιατι και εγω οπος και η αλλες κοπελες και εσυ εχω βρεθει σε καπια παρομια περιπτωση αφτο που θελω να πω εγω ειναι να τις γραφης και να προσπαθισεις να κανεις παρεα με αλλα κοριτσια αν αυτες σε αγαπου θα ερθουν να τοσιζιτισετε και να βριτε το πρωβλημα αν δεν ερθουν απλα. χεστες και. κανε παρεα με αλλες κοπελες πο αξιζουν διξε πως δεν σε ενοχλισε που τσακοφικατε και θα χτικιασουν απο τοκοζριν τους (δηλ θα σπασουν)
Αυτη η συμβουλη μου ευχομαι να σε βοηθισα και εγω κατι λιγο. και παλι σορρυ που αργισα τοσο kiss ckeekiss
maria99cool
maria99cool
Fangirl Forever
Fangirl Forever

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 4850
Ιχθύς Ηλικία : 25
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2012
Τόπος : Under the moonlight lost im my mind lisening to music..!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλες να σου πετύχουν!!! Empty Απ: Φίλες να σου πετύχουν!!!

Δημοσίευση από elena98 Παρ 27 Απρ 2012, 18:58

Γεια Γεωργία μου!!! Πώς πάει ??? Έφτιαξαν καθόλου τα πράγματα????
elena98
elena98
Fangirl Forever
Fangirl Forever

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 2850
Κριός Ηλικία : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 17/04/2012
Τόπος : Το πρώτο αστέρι δεξιά το δεύτερο αριστερά και μετά όλο ευθεία

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλες να σου πετύχουν!!! Empty Απ: Φίλες να σου πετύχουν!!!

Δημοσίευση από Chihiro Παρ 27 Απρ 2012, 21:11

maria99cool έγραψε:
mariettoula έγραψε:Γεωργία μου θα συμφωνήσω με την Έλενα ..πρέπει να ξεκόψεις από αυτές αφού σου συμπεριφέρθηκαν με αυτόν τον τρόπο ...και φυσικά να κρατάς αποστάσεις από την άλλη κοπέλα γιατί όπως είπες δεν είναι και ο καλύτερος χαρακτήρας !!!
Πάντως είσαι τυχερή που κατάλαβες σχετικά νωρίς τι άνθρωποι είναι αυτές ...
Πάντως εγώ στεναχωρήθηκα πολύ με την κατάσταση που περνάς γιατί έχω περάσει και εγώ παρόμοια και πιστεύω ότι δεν αξίζουν ούτε ένα δάκρυ σου αυτές οι κοπέλες που δεν μπορούν να κατανοήσουν τι καλή φίλη έχουν ..(και εγώ όταν μάλωσα με την <<κολλητή >> έκλαιγα όλη την ημέρα για αυτή αλλά τώρα συνειδητοποιώ πως δεν άξιζε καθόλου ...)
Γεωργια μου σορρυ που αργισαμολις τωρα το διαβασα και εγω εχω την ιδιαγνωμη με την mariettoula και την elena γιατι και εγω οπος και η αλλες κοπελες και εσυ εχω βρεθει σε καπια παρομια περιπτωση αφτο που θελω να πω εγω ειναι να τις γραφης και να προσπαθισεις να κανεις παρεα με αλλα κοριτσια αν αυτες σε αγαπου θα ερθουν να τοσιζιτισετε και να βριτε το πρωβλημα αν δεν ερθουν απλα. χεστες και. κανε παρεα με αλλες κοπελες πο αξιζουν διξε πως δεν σε ενοχλισε που τσακοφικατε και θα χτικιασουν απο τοκοζριν τους (δηλ θα σπασουν)
Αυτη η συμβουλη μου ευχομαι να σε βοηθισα και εγω κατι λιγο. και παλι σορρυ που αργισα τοσο kiss ckeekiss
Δεν πειράζει Μαράκι μου μάλλον αυτό θα κάνω, γιατί και εμένα πλέον μου φαίνεται η καλύτερη λύση
Γεια Έλενα μου! Μπορώ να πω ότι είναι καλύτερα τα πράγματα... Δεν έχω μάθει κανένα σχόλιο τους προς εμένα και αν με σχολιάζουν ακόμα καλύτερα να μην το μάθω γιατί θα στεναχωρηθώ. Πάντως τώρα προσπαθώ να τις αποφεύγω διακριτικά-δηλαδή όποτε βρισκόμαστε στο ίδιο μέρος με τρόπο μετά από λίγο φεύγω ή απομακρύνομαι- και σκέφτομαι συνέχεια άλλα πράγματα και έτσι δεν τις σκέφτομαι σχεδόν καθόλου. Ελπίζω να έχουμε καλή εξέλιξη! : :) : ckeekiss ckeekiss
Chihiro
Chihiro
Fangirl Forever
Fangirl Forever

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 4242
Ζυγός Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011
Τόπος : Ρόδος

http://darklittlekitty.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλες να σου πετύχουν!!! Empty Απ: Φίλες να σου πετύχουν!!!

Δημοσίευση από elena98 Παρ 27 Απρ 2012, 21:28

Σωστά σκέφτεσαι και πράττεις!!! Και να ακούσεις κακά σχόλια από αυτές να μην στεναχωρηθείς !!! Ιδικά αφού έχεις σταματήσει να τους μιλάς μπορεί να το κάνουν και από αντίδραση!!! Επειδή δεν βλέπω την κατάσταση από κοντά δεν μπορώ να σου δώσω κάποια συγκεκριμένη συμβουλή!!! Ελπίζω να πάνε όλο και καλλίτερα τα πράγματα!!! Αν έχεις κάποια εξέλιξη ενημέρωσε μας!!!
elena98
elena98
Fangirl Forever
Fangirl Forever

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 2850
Κριός Ηλικία : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 17/04/2012
Τόπος : Το πρώτο αστέρι δεξιά το δεύτερο αριστερά και μετά όλο ευθεία

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλες να σου πετύχουν!!! Empty Απ: Φίλες να σου πετύχουν!!!

Δημοσίευση από Chihiro Παρ 27 Απρ 2012, 21:31

Οκευ! : :) :
Chihiro
Chihiro
Fangirl Forever
Fangirl Forever

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 4242
Ζυγός Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011
Τόπος : Ρόδος

http://darklittlekitty.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλες να σου πετύχουν!!! Empty Απ: Φίλες να σου πετύχουν!!!

Δημοσίευση από elena98 Παρ 27 Απρ 2012, 21:38

Γεωργία μου σωστά σκέφτεσαι και πράττεις!!! Όπως σου λένε και τα άλλα κορίτσια είναι η ορθότερη λύση!!! Αν ακούσεις άσχημα σχόλια από αυτές μην στεναχωρηθείς το πιθανότερο είναι να το κάνουν από αντίδραση που δεν τους δίνεις σημασία!!! Κάτι παραπάνω ως συμβουλή δεν μπορώ να σου πω μιας και δεν το ζω από κοντά το μόνο αν σου ζητήσουν συγνώμη και θέλουν να ξαναγίνεται φίλες μην τις εμπιστευτείς κατευθείαν χωρίς να τσεκάρεις αν το ενωούν μα μην τους το δείξεις!!!! Για ότι νεότερο ενημέρωσε μας !!!
elena98
elena98
Fangirl Forever
Fangirl Forever

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 2850
Κριός Ηλικία : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 17/04/2012
Τόπος : Το πρώτο αστέρι δεξιά το δεύτερο αριστερά και μετά όλο ευθεία

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλες να σου πετύχουν!!! Empty Απ: Φίλες να σου πετύχουν!!!

Δημοσίευση από elena98 Παρ 27 Απρ 2012, 21:39

έγραψα κάπως διαφορετικά νόμιζα ότι δεν είχε μπει το πρώτο!!!
elena98
elena98
Fangirl Forever
Fangirl Forever

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 2850
Κριός Ηλικία : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 17/04/2012
Τόπος : Το πρώτο αστέρι δεξιά το δεύτερο αριστερά και μετά όλο ευθεία

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλες να σου πετύχουν!!! Empty Απ: Φίλες να σου πετύχουν!!!

Δημοσίευση από Chihiro Παρ 27 Απρ 2012, 21:45

elena98 έγραψε:Γεωργία μου σωστά σκέφτεσαι και πράττεις!!! Όπως σου λένε και τα άλλα κορίτσια είναι η ορθότερη λύση!!! Αν ακούσεις άσχημα σχόλια από αυτές μην στεναχωρηθείς το πιθανότερο είναι να το κάνουν από αντίδραση που δεν τους δίνεις σημασία!!! Κάτι παραπάνω ως συμβουλή δεν μπορώ να σου πω μιας και δεν το ζω από κοντά το μόνο αν σου ζητήσουν συγνώμη και θέλουν να ξαναγίνεται φίλες μην τις εμπιστευτείς κατευθείαν χωρίς να τσεκάρεις αν το ενωούν μα μην τους το δείξεις!!!! Για ότι νεότερο ενημέρωσε μας !!!
Δεν νομίζω να υπάρχει καμία περίπτωση να μου ζητήσουν συγγνώμη αλλά και να το κάνουν, εγώ δεν θα δεχτώ να ξανα-γίνουμε όπως παλιά. Μπορεί να μου είναι δύσκολο τώρα να το ξεπεράσω όλο αυτό, αλλά είμαι σίγουρη ότι με το καιρό θα το έχω ξεχάσει-σχεδόν- και θα είμαι πολύ καλύτερα χωρίς τη παρέα τους.
Chihiro
Chihiro
Fangirl Forever
Fangirl Forever

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 4242
Ζυγός Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011
Τόπος : Ρόδος

http://darklittlekitty.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλες να σου πετύχουν!!! Empty Απ: Φίλες να σου πετύχουν!!!

Δημοσίευση από elena98 Παρ 27 Απρ 2012, 21:51

Και θα είναι το καλύτερό!!! Ξεκίνα ένα κεφάλαιο στην ζωή σου και άστες αυτές στους δεύτερους χαρακτήρες που κανίς δεν δίνει σημασία!!! Θα είναι καλύτερα έτσι!!!
elena98
elena98
Fangirl Forever
Fangirl Forever

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 2850
Κριός Ηλικία : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 17/04/2012
Τόπος : Το πρώτο αστέρι δεξιά το δεύτερο αριστερά και μετά όλο ευθεία

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης