Fandom World
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Translation-Language
English French German Spain Italian DutchRussian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Πρόσφατα Θέματα
» Elite
Advice?Please? EmptyΚυρ 16 Μάης 2021, 16:21 από DeathView*

»  Gotham
Advice?Please? EmptyΚυρ 16 Μάης 2021, 16:17 από DeathView*

» New Girl
Advice?Please? EmptyΚυρ 16 Μάης 2021, 16:16 από DeathView*

» Suits
Advice?Please? EmptyΚυρ 16 Μάης 2021, 16:16 από DeathView*

» La casa de papel
Advice?Please? EmptyΤετ 13 Ιαν 2021, 22:49 από DeathView*

» THE ROOKIE
Advice?Please? EmptyΤετ 13 Ιαν 2021, 22:42 από DeathView*

» …ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ (GIA PANTA) (2020)
Advice?Please? EmptyΣαβ 14 Νοε 2020, 14:51 από DeathView*

» The Magicians
Advice?Please? EmptyΣαβ 14 Νοε 2020, 14:43 από DeathView*

» ShadowHunters
Advice?Please? EmptyΣαβ 14 Νοε 2020, 14:42 από DeathView*

» BODYGUARD
Advice?Please? EmptyΣαβ 14 Νοε 2020, 14:39 από DeathView*

Εικονοθήκη


Advice?Please? Empty
Παρόντες χρήστες
32 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 32 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 545, στις Πεμ 01 Ιαν 2015, 15:59
Σύνδεση

Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου

Advice?Please? 418afec4-819c-4713-9a94-595f02c65c61_zpsf167a6cb



Advice?Please?

+2
Nemesis of Love
Nantia Hale_Biers
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Advice?Please? Empty Advice?Please?

Δημοσίευση από Nantia Hale_Biers Κυρ 15 Απρ 2012, 21:15

Hello Girls!Καλο Πασχα σας ευχομαι.Ανοιγω αυτο το τοπικ για ενα προβλημα που εχω και θελω λιγη βοηθεια με το πως να το αντιμετωπισω
Ας τα παρουμε τα πραγματα απο την αρχη
υπαρχει ενα κοριτσι απο το σχολειο μου η οποια ειναι απο τελειως κατεστραμενη οικογενεια(υπαρχει βια στο σπιτι) και εκεινη με τα μυαλα που κουβαλαει αποφασισε καλοκαιρι που μας περασε να φυγει απο το σπιτι
Την αναζητουσαν ολοι-αστυνομιες κλτπ- και το μονο που ξερουμε ειναι οτι ειχε παει Θεσσ/νικη σε κατι φιλους της.Εκει αρχησε να μπλεκετε σε καβγαδες και ξεκινησε το καπνισμα και τα ελαφρια ναρτκωτικα.
μετα απο 2 μηνες την βρηκε το Amber Alert και γυρησε πισω και ξεκινησε κανονικα το σχολειο.Η φιλη μου η Μ. πριν μερικα χρονια)Δημοτικο)εκανε παρεα μαζι της μεχρι που μαλωσαν γιατι της ειχε κλεψει καποια χρηματα απο το σπιτι της Μ.
Απο τοτε δεν την χωνευε καθολου(ουτε και εγω) και δεν ηθελε ουτε να την βλεπει
οταν γυρισε ομως αρχισε να την ψευτομιλαει
εκεινη πηρε θαρρος και αρχισε να ερχτε μαζι μας στα διαλλειματα
στην αρχη μας ελεγε ενα "γεια" γιατι και εγω δεν ηθελα πολλα μαζι της
μετα ομως αρχισε να ερχετε σε καθε διαλλειμα και να φευγει και μαζι μας μετα το σχολειο
με την φιλη μου την Μ. ειναι μαζι στη ιδια κατευθηνση και καθονται και στο ιδιο θρανειο ευετς τι ωρες με αποτελεσμα να δενετε πιο πολλυ μαζι της
εκανα πολλες συζητησεις με την Μ. για αυτο και μου ειπε απλα την μιλαω αυτη ερχετε δεν μπορω να την διωξω
εφτασα σε σημειο μαλιστα να την πω η αυτη η εγω!
φυσικα διαλεξε εμενα γιατι ημαστε και τοσα χρονια κολλητες και ξερω οτι με αγαπαει αλλα δεν ξεκοψε με εκεινη
εγω οπωτε την βλεπω της λεω "Δουλεια δεν εχεις ερχεσε σε εμας και μας πρηζεις τα ****?" lol
αλλα αυτη γυρναιε και μου λεει δεν καθομαι με εσενα με την Μ. καθομαι.
η Μ. μου ειπε οτι θα πρσπαθησει να μην την φερνει συνεχεια μαζι μας αλλα εκεινη επειδη δεν εχει αλλη παρεα στο σχολειο ερχετε μαζι μας σαν την βδελλα!
μια αλλη κοπελια που ειναι στην παρεα μας δεν την χωνευει ουτε και εκεινη και Μ. βλεπει πως αρπαζομαστε οταν την βλεπουμε να καθετε με εμας αλλα δεν κανει κατι για αυτο!
ειλικρινα δεν ξερω..ειναι ωρες ωρες που θελω να την βρασω σε καζανι με βιτριολι μπροστα στην οικογενεια της τα χριστουγεννα! lol
εχω προσπαθησει τοσες φορες να την διωξω και εκεινη ειναι λες και καθετε επιτηδες!
δεν ξερω τι αλλο να κανω!
Nantia Hale_Biers
Nantia Hale_Biers
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 9307
Ζυγός Ηλικία : 29
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2010
Τόπος : L.A.

http://www.greek-parea.net/ http://candicemorgan-accola.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Advice?Please? Empty Απ: Advice?Please?

Δημοσίευση από Nemesis of Love Δευ 16 Απρ 2012, 14:26

χμμμ δυσκολη περιπτωση... μηπως αν την μαθεις καλυτερα την συμπαθησεις και συ; θελω να πω οτι αν την διωξετε θα μπλεξει παλι με τις αλλες κακιες παρεες και τα πραγματα ισως γινουν χειροτερα. καλυτερα να την εχετε απο κοντα. και για το καλο αυτης αλλα και για της φιλης σου της Μ.
Nemesis of Love
Nemesis of Love
Administrator
Administrator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 28687
Τοξότης Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Τόπος : Sydney, Australia

http://afoiaf.forumgreek.com/forum http://queen-of-winterfell.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Advice?Please? Empty Απ: Advice?Please?

Δημοσίευση από Nantia Hale_Biers Δευ 16 Απρ 2012, 19:12

οχι την ξερουμε τι ειναι
ειναι ηδη μπλεγμενη σε κακες παρεες στην Θεσσ/νικη
απλα η Μ. ειναι σαν να τη λυπατε κατα καποιον τροπο
ξερουμε οτι ειναι κ***χαρακτηρας και δεν αλαζει αυτο
Nantia Hale_Biers
Nantia Hale_Biers
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 9307
Ζυγός Ηλικία : 29
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2010
Τόπος : L.A.

http://www.greek-parea.net/ http://candicemorgan-accola.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Advice?Please? Empty Απ: Advice?Please?

Δημοσίευση από maria99cool Δευ 16 Απρ 2012, 22:09

Ναντια μου κατα την γνωμη μου ολοι οι ανθροποι αξιζουμε μια δευτερη ευκερια σκεψου να εισουν εσυ στη θεση της απλα προσπαθισε να την καταλαβεις προσπαθει να εχει μια φισιολογικη ζωη οπως ολοι οι αλλοι δεν φτεει αυτη που γενιθικε σε μια τετοια οικογενια. προσπαθισε να την καταλαβεις και μην την κατακρινεις ο καθενας θα μπορουσε να ειναι στη θεση της yes!
maria99cool
maria99cool
Fangirl Forever
Fangirl Forever

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 4850
Ιχθύς Ηλικία : 25
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2012
Τόπος : Under the moonlight lost im my mind lisening to music..!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Advice?Please? Empty Απ: Advice?Please?

Δημοσίευση από Rosemarie Hathaway Τρι 17 Απρ 2012, 00:11

Κοίτα...αφού λες ότι είναι "κ***χαρακτήρας" και ότι είναι μπλεγμένη σε κακές παρέες και ναρκωτικά, καταλαβαίνω απόλυτα πως δεν θες να έχεις πολλά πολλά μαζί της...αν ήταν διαφορετικά τα πράγματα θα σου έλεγα να προσπαθήσεις να κάνεις παρέα μαζί της, αλλά αφού είναι έτσι τα πράγματα... Μπορείς να μιλήσεις στη φίλη σου και να το συζητήσετε. Να της εξηγήσεις ότι αφού είναι έτσι ο χαρακτήρας της, δεν θες να έχεις μπλεξίματα μαζί της...και θα είναι και καλό για τη φίλη σου να μην έχει πάρε-δώσε μαζί της...λογικά πρέπει να σε καταλάβει και να πει αυτής της κοπέλας να ξεκόψουν...
Και αν το έχετε ξανασυζητήσει, δεν πειράζει ξανασυζητήστε το...δε νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι άλλο πέρα απ'αυτό. : :=/: : Να ξεκόψεις από την κολλητή σου εξαιτίας της άλλης κοπέλας σίγουρα δε λέει! ;)
Rosemarie Hathaway
Rosemarie Hathaway
Moderator
Moderator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 8732
Ταύρος Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2010
Τόπος : Στον κόσμο των ονείρων....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Advice?Please? Empty Απ: Advice?Please?

Δημοσίευση από mariettoula Τρι 17 Απρ 2012, 01:14

κοίτα αν τα πράγματα ήταν αλλιώς και δεν ήταν μπλεγμένη με κακές παρέες ή αν έστω μπορούσε να ξεκόψει από αυτούς θα σε συμβούλευα να προσπαθήσετε να την βοηθήσετε και να την εντάξετε στην παρέα σας ...αλλά αφού λες ότι δεν αλλάζει πιστεύω ότι καλό θα ήταν να μην έχετε πολλά πάρε δώσε μαζί της για να μην σας χαλάσει και εσάς ...όπως είπε και η <> θεωρώ πολύ σωστό να το ξανασυζητήσετε και να την απομακρύνετε από την παρέα σας ,αλλά δεν θα ήταν καθόλου σωστό να χαλάσεις την φιλία σου με την κολλητή σου για κάποια σαν και αυτή που πραγματικά δεν αξίζει ...
mariettoula
mariettoula
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 7622
Σκορπιός Ηλικία : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 03/01/2012
Τόπος : Ρόδος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Advice?Please? Empty Απ: Advice?Please?

Δημοσίευση από Nantia Hale_Biers Τρι 17 Απρ 2012, 01:34

ειναι πολλυ σπαστικο γιατι την εχω πει απειρες φορες οτι δεν την θελω στην παρεα μου και αυτη συνεχιζει να μενει με εμας γιατι δεν εχει παρεα..αν ηταν καλο κοριτσι και αλλος χαρακτηρας θα εκανα μια προσπαθεια να την κανω παρεα αλλα ετσι οπως εχει η κατασταση ειναι πολλυ δυσκολο
θα ξανα προσπαθησω αν μιλησω με την Μ. να δουμε τι θα κανουμε γιατι δεν γινετε να συνεχιστει αυτη η κατασταση μεχρι το τελος της σχολικης χρονιας : :=/: :
Nantia Hale_Biers
Nantia Hale_Biers
V.I.P. Member
V.I.P. Member

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 9307
Ζυγός Ηλικία : 29
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2010
Τόπος : L.A.

http://www.greek-parea.net/ http://candicemorgan-accola.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Advice?Please? Empty Απ: Advice?Please?

Δημοσίευση από Chihiro Τρι 17 Απρ 2012, 13:29

Λοιπόν εγώ πιστεύω πως εφόσον δεν μπορείτε να ξεκόψετε μαζί της, καλό θα ήταν να κάνεις υπομονή μέχρι το τέλος αυτής της σχολικής χρονιάς-έτσι κι αλλιώς δεν έμεινε και πάρα πολύ- και μετά το καλοκαίρι θα είναι καλύτερα πιστεύω. Επειδή, δεν θα βλεπόσαστε και τόσο συχνά όπως τώρα, λογικά θα ξεκόψει από την παρέα σας! :)
Chihiro
Chihiro
Fangirl Forever
Fangirl Forever

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 4242
Ζυγός Ηλικία : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011
Τόπος : Ρόδος

http://darklittlekitty.tumblr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης